Ezeket látta már?

Példamutató Kína: 600 millió vakcinát ad Dél-Afrikának ingyen

Betegségek
2021. december 01. 09:29
B.1.1.529, koronavírus, dél-afrikai mutáns, koronvírus, fertőzés, tüskefehérje

Az omikron a legjobb példa arra, hogy miért kell(ene) azzal is törődnünk, hogy más országokban is magas legyen az átoltottság.

Amióta a koronavírus elleni vakcinák megjelentek, egyre többet hallhatunk arról, hogy nem csupán egyéni szinten és egy-egy ország szintjén fontos a magas átoltottság, hanem globálisan is. Utóbbi azonban a mai napig nem valósult meg, a legjobb "példa" erre az Indiából indult delta variáns és most, a dél-afrikai omikron. Ugyanis addig, amíg a szegény országok átoltottsága alacsony, a koronavírus is nagymértékben képes mutálódni - ennek megelőzése miatt kellene az országoknak nagyobb mértékben segítséget nyújtani egymásnak. Dobson Szabolcs, gyógyszerengedélyeztetési szakértő is írt arról, hogy miért fontos az, hogy az átoltottság globális szinten kezeljük:

"Miközben teljesen másra figyelünk, Kína 1 milliárd saját vakcinát ígért az afrikai országoknak, köztük 600 millió adagot ingyen, a többit különböző kínai-afrikai közös vállalkozások révén. Ebben szerepel a vakcina-koncentrátum Kínából történő odaszállítása és helyi gyárakban való késztermékgyártása. Ezekről Xi Jinpin kínai elnök beszélt a Kína-Afrika Együttműködési Fórum 8. Miniszteri Konferenciájához intézett videóüzenetében tegnap (11. 29.).

Afrika lakosságának csak 6%-a van beoltva és mind a delta variáns Indiában, mind az omikron Dél-Afrikában jól mutatja, hogy az új variánsok legnagyobb valószínűséggel a rossz szocio-ökonómiai és egészségügyi-járványügyi állapotú régiókból indulnak útjukra.

Kínai szakértők máris a Nyugatot hibáztatják az omikron variánsért, mondván, hogy saját maguknak rezerválják az oltásokat és nem segítenek a szegény országoknak kellőképpen. Amúgy pedig, írja a Golbal Times, a kínai inaktivált vírus vakcina technológia jóval könnyebben adoptálható Afrikában, mind a sokkal drágább amerikai technológiák.

Egyébként Kína már régebb óta rendkívül aktívan hódít teret Afrikában gazdaságilag és politikailag is."

Olvasson tovább! Most jelentették be: a Pfizer vakcinája az omikron szupermutáns ellen is védhet

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# afrika # omikron # koronavírus # variáns # mutáns

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés