Ezeket látta már?

Valódi megoldások visszérproblémára

2013.12.06. Módosítva: 2015.11.04.

Napjainkban egyre több ember lábán jelennek meg zavaró visszerek, amiket sokan otthoni gyógymódokkal próbálnak kúrálgatni. Az egyik legnépszerűbb terápia az a kompressziós harisnya viselése, azonban a legfrissebb iránymutatások szerint ennek a módszernek azért vannak korlátai. Hogy valóban felesleges-e, és hogy mikor érdemes műtétre gondolni, arról Dr. Nyiredy Géza, a Trombózisközpont érsebész főorvosa beszélt.

A National Institute for Health and Care Excellence (NICE) legújabb közleményében tudósok azt ajánlják az orvosoknak, hogy ne írják elő a pacienseknek a kompressziós harisnya viselését, mint elsődleges kezelést, mivel nincs egyértelmű bizonyíték arra, hogy bármit is használnának. Ezért azt javasolják, hogy a betegek inkább keressenek fel egy specialistát, aki személyre szóló terápiát tudnak javasolni.

Valódi megoldások visszérproblémára

A legnagyobb gond a kompressziós harisnyákkal az, hogy téves kényelembe ringató hatása van, így sokan azt hiszik, hogy ha már kialakultak a visszerek, akkor ezzel biztosan helyrehozzák a problémát. Pedig az igazság az, hogy a harisnya csak passzívan akadályozza az ödéma kialakulását, miközben a vér szív felé való áramoltatásához aktív izommunka szükséges- azt pedig a vádli mozgatása adja meg.

"Véleményem szerint a kompressziós harisnya a visszér kezelésének egy fontos eszköze lehet, mivel olyan súlyos szövődményektől óvhat meg, mint a visszérgyulladás, a lábszárfekély vagy a mélyvénás trombózis.

Azonban nem árt tudni, hogy vannak esetek, amikor ez a fajta kezelés nem vezet eredményre- ilyenkor mindenképp javasolt a műtét. Ez főleg akkor ajánlott, ha az egyéb terápiák hatástalanok, ha a beteg állapota súlyosbodik, vagy esetleg életet veszélyeztető állapot alakul ki.- "- mondja Dr. Nyiredy Géza, a Trombózisközpont érsebész főorvosa.

Forrás: Trombózisközpont

Forrás: Sajtóközlemény
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához