18+

Felnőtt tartalom

Elmúlt már 18 éves? Ezen az oldalon felnőtt tartalom található!

Ezeket látta már?

Tartós merevedés, akár hosszú órákon át - ne irigykedjen, hiszen akár amputációhoz is vezethet

Betegségek
2025. január 30. 22:04
tartós merevedés hosszan amputáció priapizmus

Nem, egyáltalán nem jó és kellemes állapot.

Biztosan hallotta már a régi mondást, hogy a jóból is megárt a sok – nos, ez különösen igaz, ha hosszan tartó merevedésről van szó. Habár egy tartós erekció elsőre jó ötletnek tűnhet, létezik a priapizmusnak nevezett súlyos orvosi állapot, amely rengeteg kellemetlenséget és veszélyt rejthet magában.

Mi is az a priapizmus?

A priapizmus egy súlyos orvosi állapot, ami fájdalmas és hosszan tartó erekciót okoz, és amelyet azonnal kezelni kell, hogy megelőzzük a komoly következményeket, mint például a pénisz szöveteinek elhalását és így akár amputációt.

Dr. Jeff Foster, a Brit Szexuális Orvosi Társaság tagja a Metro-nak elmondta, hogy a priapizmus olyan állapot, amelyben az erekció részleges vagy teljes és sokkal tovább tart, mint ameddig a szexuális izgalom fennáll. Az erekció akár négy órán át is eltarthat.

- Az erekció soha nem tarthat négy óránál tovább; ha ez bekövetkezik, orvosi sürgősségi esetről beszélünk – hívta fel a figyelmet Dr. Foster.

A priapizmus típusai

A priapizmusnak két fő típusa van: iszkémiás és nem iszkémiás.

  • iszkémiás priapizmus: ennek oka, hogy a vér nem tud távozni a péniszből, ami fokozott fájdalmat és diszkomfortot eredményez. Az erekció tartósan fennáll és fájdalmas lehet, a pénisz töve kemény, míg a hegye puhább.
  • nem iszkémiás priapizmus: ez a ritkább forma, amit a pénisz artériáinak helytelen működése okoz, ami a véráramlás zavarához vezethet. Gyakran előfordul olyan esetekben, amikor a pénisz korábban már sérült.

A priapizmus veszélyei

Ha valaki priapizmus jeleit tapasztalja, azonnal orvosi segítséget kell kérnie.

- A kezelés hiánya oxigénhiányt okozhat a pénisz szöveteiben, ami vérrögképződést és nekrózist eredményezhet – figyelmeztet Dr. Foster. Minden egyes órával nő a pénisz szöveteinek elhalásának kockázata, és ha nem kezelik időben, visszafordíthatatlan károkat okozhat.

Mi okozza a priapizmust?

Bár a priapizmus gyakoribb a felnőttek körében, bármilyen életkorban előfordulhat, beleértve a gyermekkort is. Bizonyos betegségek, mint például a sarlósejtes betegség vagy a leukémia, növelhetik a kockázatát. Dr. Foster szerint a sarlósejtes betegségben szenvedő férfiak 30-40%-a tapasztal priapizmust.

Ezen kívül egyes gyógyszerek, például az alprostadil injekciók, antidepresszánsok, szorongásoldók és alfa-blokkolók is hozzájárulhatnak a kialakulásához. A marihuána és a kokain fogyasztása jelentős kockázati tényező lehet. Ritkább okok közé tartozik a pénisz sérülése, pók- vagy skorpiócsípés, valamint bizonyos mérgező fertőzések.

A priapizmus kezelése és megelőzése

A priapizmust kezelése attól függ, hogy milyen típusú a probléma. Dr. Foster szerint a kezelési módszerek közé tartozik az elzáródott erek leszívása vagy gyógyszerek alkalmazása a vérrögképződés megelőzésére. Súlyos esetekben sebészeti beavatkozásra is szükség lehet.

Az erekció csökkentésére szolgáló kórházi kezelési módszerek a következők:

  • A péniszből eltávolítják a felesleges vért egy tű segítségével.
  • Injekcióval különböző készítményeket adnak közvetlenül a péniszbe a probléma orvoslására.
  • Rosszabb esetben általános érzéstelenítés alatt kisebb műtét hajtanak végre, melynek sorén egy apró vágáson keresztül kiürítik a vért.
Mi számít normálisnak az ágyban? Válaszok, amiket minden férfi tudni akar!
Hasonló cikk a témában

Mi számít normálisnak az ágyban? Válaszok, amiket minden férfi tudni akar!

EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# merevedés # priapizmus # Férfibajok # férfiasság

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés