Ezeket látta már?

Új felismerés: mi okozza az éjszakai bepisilést?

Betegségek
2012. február 02. 11:53
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Szorulás okozhatja az éjszakai bevizelést? A Wake Forest Baptista Egészségügyi Központ kutatói szerint a gyerekkori éjszakai bevizelést gyakran nem a hólyag problémái, hanem a fel nem ismert székrekedés okozza.

Az Urology című lapban megjelent tanulmány szerint az éjjeli bevizeléstől szenvedő gyermekek és kamaszok végbelében annak ellenére található túl sok széklet, hogy a bélműködésük látszólag normálisan működik. 83 százalékuknál végül hashajtó adagolásával sikerült megszüntetni a problémát.

alvogyerek-d00000AC5107cf6a903a7

Forrás: Napidoktor


"A szülők gyakran mindent elkövetnek a jelenség kezelése érdekében a rendszeres ébresztéstől a folyadékfogyasztás visszafogásáig. Ezek azonban mégsem jelentenek megoldást akkor, ha a sok széklet nyomja a hólyagot" – nyilatkozta a kutatás vezetője, Steve J. Hodges.

Ugyanakkor véleménye szerint a felfedezés nem fog drámai változást hozni a bevizelés kezelésében, mivel még abban sincs teljes egyetértés, hogy mi tekinthető székrekedésnek. Legtöbbször a kétnaponként egyszerinél ritkább vagy a túl nehéz székletürítést tekintik kórosnak.

A vizsgálatba 5-15 éves gyermekeket és fiatalokat vontak be. Először röntgenezéssel állapították meg, hogy tényleg ez okozza-e a bevizelést, hogy megkíméljék őket a felesleges beavatkozásoktól. Akiknél tényleg székrekedés állt fent, beöntéssel próbáltak meg segíteni rajtuk, ha pedig ez nem hozta meg a kívánt eredményt, további hashajtókat kaptak. Összesen harminc esetet vizsgáltak, ám a szakemberek felhívták rá a figyelmet, hogy a probléma gyakran magától is megoldódik.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# gyermekbetegség # húgyúti betegségek

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés