Ezeket látta már?

Vigyázat! Hamis fogyasztószerek!

Dietetika
2010. július 14. 19:29
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Vigyázzunk, hogy mit szedünk be fogyás céljával! A jelentős kereslet okán rendkívül nagy arányban hamisítják a különböző fogyasztószereket.

Nagyobb halmokban fekszenek egy közép-londoni ingatlan alagsorában a hamisított fogyasztószerek. A bliszterek, dobozok nélkül, újságpapírba vagy fóliába vannak csomagolva, mellettük hevernek a használati útmutatók, készen arra, hogy az online rendelő ügyfeleknek kipostázzák azokat.

szines-gyogyszer-280x200-d000004B072d8d00cf606

Forrás: Medipress


A hamisítványokat nemrég fedezték fel a brit Gyógyszer- és Egészségügyi Termékeket Felügyelő Hatóság (MHRA) munkatársai - írja a fogyasztószerek hamisításának növekvő arányáról közölt riportjában a BBC News.

A testsúlycsökkentő pirulák között az eredetileg a Roche által gyártott orlistat tartalmú és az Abbott Laboratories által készített szibutramin tartalmú szereinek hamis verziói szerepelnek. Az utóbbi készítményt annak szibutramin tartalma miatt januárban vonták ki az európai piacokról, mivel laborvizsgálatok szerint a hatóanyag a szívbetegek körében jelentősen megnöveli a szívroham kialakulásának kockázatát.

Az MHRA szakértője, Mick Deats szerint mindkét gyógyszertípust nagy arányban hamisítják, amelynek okán meglehetős gyakorisággal foglalnak le ilyen készítményeket az Egyesült Királyság területén.

Deats szerint a hamis fogyasztószerek piacát a kereslet táplálja, a terjesztés sikerességéért pedig az internet a felelős. A szakértő szerint a hamisítók pontosan tudják, hol van kereslet az ilyen jellegű készítményekre. A fejlett nyugati országokban érhető el értékesítésükkel a legnagyobb profit, ahol a magas internet-ellátottságnak köszönhetően, az illegális online patikákon keresztül könnyen utat találnak célközönségükhöz.

A készítmények megvásárlása és fogyasztása jelentős egészségügyi kockázatot jelent: a hamisítványokat nem higiénikus körülmények között készítik, összetevőik között az előírttól eltérő, vagy annak nem megfelelő anyagok lehetnek. Csak azért, mert a hamisítvány tartalmaz némi aktív hatóanyagot, nem jelenti azt, hogy nem veszélyes. "Nem létezik olyan, hogy jó hamis gyógyszer" – hangsúlyozza Deats.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Napidoktor
# általános egészségügyi téma # gyógyszer # terápia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés