Ezeket látta már?

Prevenciós társasjáték, terápiás kutyás tábor - bemutatták a Richter Anna Díj győztes projektjeit

Richter Anna díj, projekt, egészségügy, támogatás

2018-ban indult el a Richter Anna Díj, amely az elmúlt négy évben húsz hiánypótló ötlet megvalósítását tette lehetővé összesen 80 millió forintból.

Az október 6-án megrendezett premier eseményen nemcsak a negyedik évad győztes projektjeit mutatták be, de bejelentették, hogy elindul az ötödik pályázati időszak is, mely alkalmából újabb, Junior kategóriával bővül a Díj. Így 2022. november 27-ig nemcsak az egészségügyben, oktatásban dolgozók, de diákok, hallgatók kreatív ötleteit is várják.

„Az oktatás és a diákok, hallgatók kiemelten fontosak a Richter számára. Több olyan programunk van, főként a természettudományok terén, ami őket célozza meg tehetséggondozás, mentorálás, edukáció formájában. Szeretnénk hozzájárulni, hogy felnőjön egy olyan generáció, akik mernek újítani és megtapasztalják, például a Richter Anna Díj támogatásával, hogy érdemes kreatívnak, innovatívnak lenni” – mondta Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetője.

A Junior kategóriához új zsűritagként csatlakozott Polgár Judit, aki szívügyének tekinti a jövő generációjának támogatását. „A fiatalok kreativitásának fejlesztése befektetés a jövőbe, hiszen a jó problémamegoldó képesség olyan kincs, ami egész felnőtt életükre hatással lesz majd. Nagy öröm számomra, hogy csatlakozhattam a Richter Anna Díj zsűri csapatához, és ennek köszönhetően lehetőségem lesz arra, hogy segítsem a tehetséges és kreatív fiatalok kibontakozását, önmegvalósítását.

A Richter Anna Díj eseményén bemutatták a negyedik évad díjazott projektjeiről készült kisfilmeket. A színpadon minden csapattal egy-egy zsűritag beszélgetett, akik beszámoltak róla, miként lett az ötletből valóság, miként keltették életre a díjnyertes projektjeiket.

Sine Morbo társasjáték – innovatív kártyajáték az egészségmegőrzésért

Dr. Mucsi Anna agilis, elhivatott orvosként kulcsfontosságúnak tartja csapatával együtt az egészségmegőrzést, a prevenciót. A Sine Morbo társasjátékkal interaktív, játékos formában juttatják el az egészségnevelést a fiatalokhoz. A projekt fontos üzenete, hogy egy egészségesebb generáció felnevelése kisebb terhet ró az egészségügyi rendszerre, ami hosszú távon össztársadalmi szinten is kifejti pozitív hatását. Az orvos kategória győztes csapata egy társasjátékfejlesztőt is bevont a projektbe, hogy a végeredmény igazán szórakoztató legyen a sok hasznos információ mellett.

Oktatókonyha – hogy az anyagcsere-betegséggel élő családok élete könnyebb legyen

A Semmelweis Egyetem I. számú Gyermekklinikáján nemcsak diabétesszel vagy cöliákiával, hanem veleszületett anyagcsere-betegséggel élő gyerekekkel és szüleikkel is foglalkozik Kiss Erika dietetikus és az egészségügyi kategória győztes csapatának többi tagja. A szakemberek olyan oktatókonyhát hoztak létre, amely rendszeresen megszervezett, jó hangulatú közös főzéseknek ad helyet. Céljuk, hogy támogató közösségben, játszva tanuljanak a nehéz élethelyzettel küzdő érintett családok.

Gyógyszer VloggerKids – edukációs videók a különböző gyógyszerformákról kisgyermekes szülők számára

A Semmelweis Egyetem győztes gyógyszerész csapata Dr. Somogyi Orsolya vezetésével a különböző gyógyszerformákkal és a leggyakoribb betegségek kapcsán felmerülő gyógyszeres kezelésekkel ismertetik meg a kisgyermekes szülőket rövid, látványos videókon keresztül. A kisfilmek célja, hogy szakmailag megbízható, hiteles, a tévhiteket eloszlató gyakorlati tanácsokat adjon a különböző gyógyszerformák helyes alkalmazásával kapcsolatban.

Kutyajó móka – Hoppával és Ritmussal, a két terápiás kutyával táboroztak a gyerekek

Gulyás Bianka gyógypedagógus, kutyás terapeuta csapatával és segítő kedvenceivel a Kutyajó móka projekt keretében nyári táborokat szervezett speciális ellátást igénylő gyerekeknek. A pedagógus kategória győztesei nehéz terheket vettek át egy időre a családok válláról, és életre szóló élményekkel gazdagították a gyerekeket. Emellett a társadalom figyelmét is felhívták arra, hogy a sérült, ép és hátrányos helyzetű gyerekeknek ugyanúgy fontos, hogy a tanévet izgalmas kalandokkal, nevetve pihenjék ki.

Merj segítséget kérni! - különleges erőforrás gyűjtő hétvégék daganatos betegségben érintettek számára

A közönségdíjas Dr. Prezenszki Zsuzsanna pszichiáter és csapata a díjból online pszicho-onkológiai csoportfoglalkozásokat és „Erőforrás gyűjtő hétvégéket” valósítottak meg, ahol az érintettek erőt meríthetnek a programokból, a betegségből meggyógyult társaik történeteiből, egymásból. A csapat a pszichés segítségkérésnek, a beteg optimista hozzáállásának, a támogató sorstársközösségnek a fontosságára hívja fel a figyelmet.

A Richter Gedeon Nyrt. célja, hogy kezdeményezésével olyan projektek megszületését tegye lehetővé, melyek hozzájárulnak a hazai egészségügy és oktatás fejlesztéséhez, az ott dolgozók munkakörülményeinek jobbá tételéhez, össztársadalmi változásokat indítsanak el mindannyiunk életminőségének javítását is szolgálva, minőségi változást hozva a hétköznapokba.

2022. november 27-ig újra lehet pályázni a Richter Anna Díjra, a pályázatok feltöltésének, valamint a legfontosabb információknak, híreknek a www.richterannadij.hu felülete ad helyet. Az érdeklődők naponta friss tartalommal és izgalmas nyereményjátékokkal találkozhatnak a facebook.com/richterannadij közösségi oldalon.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

Forrás: Richter
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához