Ezeket látta már?

Szedd pontosan a gyógyszered - nem kerülsz kórházba!

Gyógyszerterápia
2011. november 13. 11:29
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Az idős szívbetegeket általában sokféle gyógyszerrel kezelik és sokan a receptre fölírt patikaszerek egy részét kihagyják, vagy csak néha veszik be. A legnagyobb amerikai egészségbiztosító vizsgálata azt találta, hogy azok a betegek, akik szünet nélkül, az előírt időben kapják be a tablettákat, lényegesen ritkábban kényszerülnek a kórházba visszamenni, mint gyógyszerszedésben figyelmetlenebb betegtársaik.

A Medicare, a világ egyik legnagyobb egészségbiztosítója rendszeres vizsgálatokkal igyekszik a leghatékonyabb és leggazdaságosabb ellátást adni, ezért szakértői folyamatosan fölmérik a betegellátás gyakorlatilag minden biztosítottra vonatkozó kiadásait, illetve azok indokoltságát. A receptköteles gyógyszerek költségei is ide tartoznak, ezért Christopher Powers és munkacsoportja a legtöbb szívbetegnek fölírt béta-blokkoló készítmények forgalmát tanulmányozta.

sziv-vizsgalat-d00000DF1e8db267e075c

Forrás: Napidoktor


Az elmúlt század egyik legnagyobb gyógyszeripari fölfedezése volt ennek a szernek a szintézise. Sir James Black angol kutató Nobel-díjat kapott ezért és a béta-blokkoló készítményeket a nemzetközi betegkezelési ajánlások bizonyos szívbajokban kötelező kezelésnek tartják.

Ezek a szerek lassítják a szívműködést, csökkentik a vérnyomást és bizonyos szívritmus-zavarokban is hatásosak. Szívinfarktus után vagy bizonyos vérkeringési zavarokban rendszeres szedésük igen fontos. Szívelégtelenség miatt az idős Medicare biztosítottak 17 százalékát kezelik. Érthető, hogy ezeknek a betegeknek 62 százaléka szed béta blokkolót.

A kutatók adatai szerint a gyógyszerre szorulók aránya a nők és a férfiak között azonos volt. Voltak, akik nem szedték pontosan a szert és ezek 70 százalékkal gyakrabban kerültek ismét kórházba, mint az önmagukra vigyázó betegek. Ráadásul ez a gyógyszer az olcsó készítmények közé tartozik, tehát a magas ár nem jelent akadályt sem a betegnek, sem a biztosítónak.

Azok, akik nem vették be a tablettát az orvos javaslata szerint, legtöbbször sokféle egyéb gyógyszert is szedtek és azok drágábbak lévén, sokba kerültek.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: MTI
# gyógyszer # terápia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés