Kiütés
Mennyi idő alatt múlik el a csalánkiütés?
A csalánkiütés az egyik leggyakoribb bőrgyógyászati jelenség, amely az emberek közel 20%-át legalább egyszer érinti az élete során. De meddig tart egy-egy csalánkiütéses epizód? Mi befolyásolja a lefolyását? És mikor érdemes komolyabban venni?
Pattanások: ennél a pontnál már bőrgyógyászhoz kell menni
A pattanások ellen mindenkinek van egy-két jó trükk a tarsolyában, a speciális bőrápoló szerektől a diétáig, a számtalan házi szerről nem is beszélve. Egy jó kozmetikus is sokat segíthet, de időnként azonban bőrgyógyászra is szükség van.
Legnépszerűbb
Lepkehimlő tünetei gyerekeknél
A lepkehimlő, más néven erythema infectiosum, egy kifejezetten gyerekek körében gyakori vírusfertőzés, amely bár általában enyhe lefolyású, mégis számos kérdést vethet fel, különösen, ha az iskolában vagy óvodában járványszerűen üti fel a fejét.
Hogyan kezelhető a rühesség?
A rühfertőzéshez elég néhány perc is, ahhoz azonban, hogy megszabaduljunk tőle sokkal több időre és tudatosságra van szükség.
Kijöhet-e a stressztől az övsömör? Új kutatások segítenek megérteni a test és lélek kapcsolatát
Ha valaha is átélt már fájdalmas, hólyagos kiütéseket, amelyeket égő, szúró érzés kísér, könnyen lehet, hogy találkozott az övsömörrel – orvosi nevén a herpes zosterrel.
Mosószer allergia tünetei - így ismerje fel, ha gond van!
Sokan közülünk tapasztaltuk már, hogy a frissen mosott ruhák viselése után hirtelen viszketni kezd a bőrünk, kipirosodik, sőt, akár kiütések is megjelennek rajta. Ilyenkor gyakran nem is gondolunk rá, hogy a bőrproblémák hátterében a mosószer állhat.
Napallergia kezelése házilag
Ha valaha is előfordult velünk, hogy néhány perccel a napozás után viszkető, vörös kiütések jelentek meg a bőrünkön, akkor lehet, hogy napallergiánk van.
Rózsahimlő, skarlát vagy lepkehimlő? Így különböztesse meg a kiütéses betegségeket
Így tudja jól megkülönböztetni egymástól a lepkehimlőt, a skarlátot és a rózsahimlőt.