Fogfájás, fájdalomcsillapító, egyéb tünetek

#Fogorvoslás #Gasztroenterológia
2013.09.03. Módosítva: 2015.11.04.

Kérdés: Tisztelt Doktor úr!

Az egyik ismerősöm fogfájással szenved és Donalgin gyógyszert szed kb.3 hónapja és jobb oldal hasa alja fáj.És legjobban akkor ha iszik. Már 4 napja nem szedi és ugyan ugy fáj?mit tegyünk hogy elmuljon lehet séges a gyógyszertől fáj? (naponta 3-4 szem gyógyszer) Mire utalhat valami betegségre?

Válasz:

Tisztelt Levélíró!

Hasonló tartalmú levél már a múltkoriban is szerepelt, így válaszom is hasonló értelmű...

1. A fogfájással - ha krónikusan fennáll, el kellene - el kellett volna eddig is - menni a fogorvoshoz, oki kezelés céljából.

2. A donalgin, és a többi nem szteroid gyulladásgátlók jelentős része okoz/hat gyomor-bélrendszeri tüneteket, különösen huzamos szedést követően, a három hónap már annak számít. Lehetséges, hogy ez a gyógyszer okozta a fájdalommal járó tüneteket.

Tehát első teendő a fogorvos felkeresése. Ő megoldja az oki problémát, majd dönt arról hogy ezt követően kell-e egyáltalán bármilyen fájdalomcsillapítót alkalmazni. Amennyiben súlyosabb a hasi fájdalom, akkor gasztroenterológushoz kellene fordulni.

üdvözlettel:

Forrás: EgészségKalauz