Ezeket látta már?

Mennyibe kerül a szülőnek, ha orvosira menne a gyerek? Az orvos válaszol

orvos válaszol orvosi képzés költsége

Tisztelt Orvosok! A lanyom elszántan orvos szeretne lenni, én pedig szeretnék felkészülni jó előre, hogy hány vesémet kell eladnom, hogy anyagilag majd támogatni tudjam?

Zsenge kora ellenére gyomra van hozzá és jól is tanul, így reálisnak tűnik a cél. Illetve kérdés még, hogy a fontolgatott szakorvosi képzések hány évig tartanak a 6 éves alapképzésen túl?

  • szülész-nőgyógyász
  • idegsebész
  • szájsebész (beleértve a rekonstruktiv állcsont műtéteket)
  • bőrgyógyász
  • “valamilyen sebész, csak lehessen emberekben turkálni és meggyógyítani őket”

Jól tudom, hogy orvosi mellett munkavállalásra gondolni is felesleges? Előre is nagyon köszönöm az adatokat!

Kedves Kérdező! Én személy szerint más szakmát nem tudnék elképzelni magamnak és nagyon szeretek orvosként dolgozni, de az tény, hogy jelenleg nem vagyunk orvosként könnyű helyzetben hazánkban. Semmiképp nem beszélném le a lányát az orvosiról, de érdemes megfontolni a munka minden nehézségét is. Javaslom, hogy pályaválasztás előtt keressen a környéken orvosokat, egészségügyi intézményeket, ahol bepillantást nyerhet a mindennapokba is. Például kérje meg a gyermekorvosát, hogy beszélgessenek egy kicsit, vagy csatlakozzon a rendelésre 1-2 órára.

A szakképzés eldöntésével még bőőőőőven várhat. Majd csak az orvosi egyetem ötödévén kell jobban elgondolkozni, hogy mit is szeretne csinálni. Addig pedig még sokmindenbe kaphat bepillantást. Én se úgy kezdtem az egyetemet, hogy altatóorvos szeretnék lenni - sőt, azt se tudtam, hogy létezik ilyen. De amikor tanultuk a tárgyat, akkor vált számomra teljesen tisztává, hogy csakis ez lehet az én szakirányom.

A szakképzés 3-7 év között van a 6 év orvosi egyetem után, de igazából olyan sok jelentősége nincs, mert akkor már betegekkel dolgozik és fizetést is kap.

Nem jól tudja, nagyon sokan vállalnak munkát az orvosi egyetem mellett. Akár "csak" nyári munkát, vagy részállást teljes évben. Sőt, szerintem nagyon jó tapasztalat és rengeteg tudás összeszedhető, ha a medika / medikus kipróbálja magát a másik oldalon, a nővér, ápoló, segédápoló szerepkörében is. De nyilván nem az első évben tudja ezt elkezdeni.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Méhcsípés és dióallergia: létezik olyan teszt, ami kimutatja?

Forrás: Vakcinainfó - Az orvos válaszol
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához