Ezeket látta már?

Hirdetés

Fontos kérdések és válaszok az aranyérbetegséggel kapcsolatban (x)

Fontos kérdések és válaszok az aranyérbetegséggel kapcsolatban (x)

Az aranyér nem csupán az idősebbek betegsége, a probléma minden korosztályt érinthet, az egészen kicsiktől a nagyokig. Az aranyér az egyik legelterjedtebb civilizációs betegség, a hétköznapi ember mégis keveset tud róla. Összeszedtünk néhány fontos kérdést, amelyekre válaszoltunk is.

Mitől alakulhat ki az aranyér?

Állhat öröklött hajlam is a hátterében, ugyanakkor az aranyér leginkább a civilizációs ártalmakból fakadó helytelen életmódunk miatt alakul ki. Erről a betegségről senki sem szeret beszélni, pedig a népesség 50 százaléka általában 30 éves korára legalább egyszer megtapasztalta az aranyér kellemetlen tüneteit. Gyakran előzi meg székrekedéssel társuló erőlködés székelés közben. Ha az étrendünkben kevés a rost, vagy ülőmunkát végzünk, esetleg túlsúlyunk is van, magasabb az aranyér kialakulásának a kockázata.

Mit nevezünk aranyérnek?

Az aranyér egy visszérköteg a végbélben, amely a széklet tartásában, ürítésében játszik szerepet. Ha nincs vele semmi probléma, tudomást sem szerzünk a létezéséről. Az erőlködéstől azonban ezek az erek kitágulhatnak és begyulladhatnak, ami fájdalommal és vérzéssel is járhat.

Fiataloknak is lehet aranyerük?

Az aranyér olyan népbetegség, ami kisgyermekeket is érinthet. A felnőtt lakosság háromnegyede az élete folyamán előbb vagy utóbb megtapasztalja az aranyér kellemetlen tüneteit. Ennek ellenére viszonylag kevés szó esik a betegségről.

Mik az aranyér tünetei?

Jelentkezhet viszketés a végbéltájon, idegentestérzés a végbélben, illetve a végbélnyíláson kívül elhelyezkedő kitüremkedés, valamint kifejezett fájdalom székeléskor. Észrevehetünk véres csíkot a vécépapíron vagy a széklet felszínén.

Gyerekeknél mitől alakulhat ki az aranyér?

Válogatós, finnyás gyermekek esetén az aranyér kialakulásának a legfőbb oka általában az egyoldalú, rostban szegény táplálkozás talaján létrejövő székrekedés és a székletürítéssel járó állandó erőlködés. Óvodáskorú gyerekeknél előfordulhat, hogy nem akarnak a többiek előtt kakilni a vécén, ezért inkább visszatartják a székletüket, amely elősegíti az aranyér kialakulását.

Ha sokat ülök, aranyerem lesz?

Nem mindenkinek lesz aranyere attól, hogy sokat ül, ugyanakkor a kevés mozgás és az ülőmunka hajlamosíthat az aranyérre. Ha ülőmunkát végzünk, érdemes időnként felállnunk, sétálnunk. Ha sofőrként dolgozunk vagy sokat utazunk autóval, jót tehet az időközönként beiktatott pihenő egy kis testmozgással kombinálva. Esténként tornázzunk, és erősítsük a farizmainkat is. Üljünk le egy székre, és tíz másodpercig szorítsuk össze, majd lazítsuk el a fenékizomzatunkat. Ismételjük meg legalább ötször a gyakorlatot, lehetőleg mindennap.

Mindenképp műteni kell az aranyeret?

Az aranyérnek 4 stádiuma van. Ha a betegséget időben felfedezzük, úgy a korai stádiumban életmódváltással, különböző házi praktikákkal és a Proktis-M termékekkel otthon is tudjuk kezelni. Ha azonban elhanyagoljuk a betegséget, és a tünetek súlyosbodnak, akkor orvosi segítségre, sőt akár műtétre is szükség lehet.

Hogyan segít a Proktis-M?

A Proktis-M kúp és Proktis-M Plus kenőcs egyik fő összetevője a kozmetikumok világából jól ismert és magas vízmegkötő képessége miatt kedvelt hialuronsav, a készítmény ezen felül még gyógynövények micellákba zárt kivonatait is tartalmazza. A hialuronsav a szövetek szerkezetét erősíti, így a szövet tónusát, tápanyagellátását és rugalmasságát javítja, gyorsítja a regenerációt és segít a gyógyulásban. A Proktis-M termékek különlegessége, hogy a gyógynövénykivonatokat szintén növényi eredetű micellákba „csomagolva” tartalmazzák. Ennek a technológiának köszönhetően a Proktis-M kúp és Proktis-M Plus kenőcs micellái egyenesen a beteg sejtekhez juttatják a segítséget.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

Forrás: Phytotec Hungária
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához