Ezeket látta már?

Hirdetés

Így regenerálhatjuk a meggyengült hüvelyflóránkat (x)

Szépségápolás
2022. szeptember 02. 11:20
A legjobban a saját baktériumflóránk véd meg bennünket

Vannak olyan tevékenységek, amelyek megviselik a szervezetet védő baktériumokat. Az antibiotikum-kezelés után sokaknak már természetes a probiotikumokat tartalmazó élelmiszerek fogyasztása, amelyekkel igyekeznek segíteni a bélflóra regenerálódását. Mutatjuk, mit tehetünk a meggyengült hüvelyflórával.

Az életben semmi sem fekete vagy fehér. Az immunrendszer egyes mikroorganizmusok ellen harcol, némelyekkel pedig pont a saját működését támogatja. A hüvelyflórában például a tejsavtermelő baktériumok tartják fent az intim harmóniát. Ha ez a rend valamilyen külső vagy belső hatás miatt, például egy antibiotikum-kúra után meggyengül, akkor a hüvely hajlamosabbá válik a fertőzésekre, például a bakteriális vaginózisra.

A bőséges, szürkés, kellemetlen szagú folyással járó hüvelygyulladást a bélrendszerben is jelen lévő E. coli baktérium okozza. A bakteriális vaginózis a kismedence további szerveit is veszélyezteti. Az E. coli a húgycsövön feljutva hólyaghurutot, a hüvelyi fertőzés következményeként kismedencei gyulladást okozhat.

Így segítsünk a meggyengült hüvelyflórán

Az intim harmónia helyreállítására háromféle lehetőségünk van:

  • szájon át bejuttatni a hiányzó probiotikumokat,
  • helyi hatású készítménnyel a hüvelybe telepíteni a laboratóriumban tenyésztett hasznos baktériumokat,
  • segíteni a hüvely élettani pH-értékének helyreállítását és a túlélő, saját Lactobacillus-flóra megerősödését savasító, illetve prebiotikumot tartalmazó készítménnyel.

Szószedet

probiotikum: a kifejezés az orosz kutatótól, Ilja Iljics Mecsnyikovtól származik, aki a 20. század elején úgy vélte, hogy a Kaukázusban és a Balkánon élő népek magas átlagos élettartama összefügg a rendszeres, nagy mennyiségű tejtermékfogyasztással. Megfigyeléseit azzal magyarázta, hogy a tejtermékek tejsavbaktériumai gátolják a káros baktériumok tevékenységét a bélben, csökkentve egyes betegségek kockázatát. Elméletét azóta számos kutatás árnyalta, de a „hasznos baktériumoknak” általa adott probiotikum elnevezést a tudomány megtartotta. Az emberi szervezetben – elsősorban a vastagbél területén, de a szájüregben és a hüvelyben is – összesen 1-2 kg hasznos baktérium él, amelyek szimbiózisban élnek velünk és szükségünk van a jótékony tevékenységükre. Szélsőséges esetben pótlásuk életmentő lehet, ugyanakkor a szervezetbe kívülről betelepített baktériumflóra sosem olyan ellenálló, mint a sajátunk.

prebiotikum: elsősorban speciális szénhidrátmolekulák, amelyek kifejezetten az emberi szervezet jótékony flórájának táplálékául szolgálnak, így segítve annak integritását és védelmi funkcióját.

Lactobacillus: a hüvelyflóra védelméért felelős mikroorganizmus. A hüvelyben élő tejsavtermelő baktériumokat hívjuk így, amelyek tejsavvá alakítják a hüvelyhám glikogénjét. Különféle törzsei vannak, minden emberben más és más törzsek felelnek a hüvely egészségéért.

Szájon át bevihető Lactobacillusokat is egyre több készítményben találunk. Mellettük a tejsavbaktériumok lokális bevitelével is érhetünk el eredményeket, de jó tudnunk, hogy az idegen baktériumflóra mindig sérülékenyebb lesz, mint a saját. Ezen azt értjük, hogy a kívülről bevitt baktériumflórát és baktériumspórákat adott esetben olyan hatások is megzavarhatják, amelyek a honos Lactobacillus-flórát nem (vagy nem olyan mértékben) befolyásolnák. Az idegen baktériumflóra szélsőséges esetben árthat is, és hüvelyi fertőzéseknél a visszaesés esélye is nagyobb a lombikból „importált” probiotikumok esetén.

A legjobban az a baktériumflóra képes bennünket megvédeni, amely a saját szervezetünk része, és már-már annyira egyedi, mint az ujjlenyomatunk. Éppen ezért a saját baktériumflóránkat károsító hatások (például antibiotikum-kúra) esetén minden alkalommal gondolnunk kell a saját baktériumaink megerősítésére. Nélkülük nem termelődik elegendő tejsav, megváltozik a hüvely egészséges savas pH-ja, és elszaporodnak a gyulladást okozó baktériumok.

Vitagyn C – az intim harmónia védelmére

A saját flóra védelmére alkalmas a komplex összetételű Vitagyn C hüvelykrém, amely aszkorbin- és tejsavtartalmával segíti a hüvelyflóra egészségesen savas közegének helyreállítását, a benne lévő prebiotikum, a maltodextrin pedig táplálja és megerősíti a hüvelyben élő Lactobacillusokat, amelyek újra képessé válnak rendet tartani a hüvely sokszínű élővilágában. A Vitagyn C hüvelykrém a bakteriális vaginózis kiegészítő kezelésére használható, a kezelőorvossal való egyeztetés után várandósság alatt is.

kockazatokrol

Forrás: Egészségkalauz


Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Phytotec Hungária
# Vitagyn C # Intim harmónia # bakteriális vaginózis # hüvelyfertőzés

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés