Ezeket látta már?

Antidepresszáns kezelés, gyógyszerek

Orvos válaszol
2014. március 11. 11:37
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Kérdés: Tiszteletem!

... óta szedek napi 50mg sertralint és 100mg trazodont. A javulás hamar érezhető volt viszont ennek ellenére nem voltam elégedett az eredménnyel. Nem éreztem természetesnek az állapotot melybe kerültem az érzelmeimet nem tudtam megélni. Egy hónapja felére csökkentettem a sertralint és egy hete teljesen elhagytam. a 100mg trazodont még szedem. Úgy 2-3 napja kezdett rosszabbodni az állapotom. Tuom nem kellett volna önkényesen módosítanom viszont kizárt hogy egy sokéves gyógyszeres ördögi körbe keveredjek. Nem beszélve arról a művi elégedettségről amiben voltam. Az orvosom pedig ragaszkodik a gyógyszerekhez és kétkedve fogadta az ellenvetéseimet is. Tehát mindenképpen el akarom hagyni a gyógyszereket amilyen gyorsan csak lehet. Csupán azt szeretném tudni milyen ütemben csökkentsem hogy minél kevesebb mellékhatást tapasztaljak. Köszönöm!

Válasz:

Tisztelt Levélíró!

A pszichiátriai - ez esetben antidepresszáns, SSRI stb. - szerek hatása lassan épül fel, és hirtelen abbahagyása jelentős veszélyekkel jár/hat a tünetromláson kívül is.

Tehát ilyenkor a gyógyszert rendelő szakorvosnak mindig mérlegelnie kell a beteg javulása, a gyógyszeralkalmazással - illetve a gyógyszerelhagyással járó kockázatok között. Az kézenfekvő lehetőség a szakorvos számára, hogy ha valóban a beteg állapota megengedi a gyógyszeralkalmazás csökkentését, akkor lassan, fokozatosan elkezdi csökkenteni a dózist, de közben figyelni kell a beteg állapotváltozását.

Valóban senki nem szeretne ördögi körbe kerülni, de itt azért nem erről van szó. Higgadt módon természetesen változtatható az antidepresszáns kezelés, főként akkor, ha az élethelyzet, magánélet, család, munka ezt lehetővé teszi.

Ezt kellene megbeszélnie pszichiáter kezelőorvosával.

üdvözlettel:

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# Pszichiátria

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés