Ezeket látta már?

Epilepszia, babavárás, terápia

Orvos válaszol
2011. augusztus 26. 14:58
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Kérdés: Tisztelt Doktor Úr!

... éve diagnosztizálták nálam az idiophatis generalizált epilepsziát. 2*100mg lamotriginnel kezdtem és egy vasárnap reggel rosszulléttel ma már 3*100mg lamitrigint és 2*2 500mg-os kepprat szedek. A rosszulléteim csak ébredés után jönnek rám és 10 perc alatt már teljessen tiszta vagyok. Minden esetbe elindulok valahova csak azt nem tudom hova. Utánna ugyan ugy elmegyek dolgozni mintha semmi sem történt volna. Mi okozza a reggeli rosszulléteket? Reggel 4 órakkor kelek és kb. 7-8 órát alszom. húsz percet még ébredezem az ágyba ülve. van arra valami esély hogy egyszer teljessen rohammentes leszek és nem kell ennyi gyógyszert szednem, Mivel 26 éves vagyok szeretnénk a párommal kisbabát csak félünk atól hogy valami baja lesz a babának vagy nekem. Van valamio természetes gyógymód amivell kicsit kompenzálhatnám a mellékhatásokat?, vagy a rohamopkra hatással vannak és esetleg elhagyhatom a gyogyszert.?

Meggyogyulhatok valaha? Mire figyeljek oda a megelőzés érdekében.

Tisztelettel

Válasz:

Az epilepsziáról rengeteg tudás, szakirodalom található, olvasható. Röviden csak a lényeget mondanám itt el:

az epilepszia a görcsrohamokkal járó betegségek egyik formacsoportja. (A másik a nem ismétlődő rohamok, pl. lázas állapot, koponyasérülés). Epilepsziában jellemző módon ismétlődőek a rohamokkal járó állapotok, de számos alcsoportra osztható tovább éppen e rohamok tipizálása szerint.

Az idiopathiás csoport esetén nem található nyilvánvaló ok a háttérben, feltehetően genetikai tényezők miatt alakul ki. A rohamok lehetnek parciálisak, azaz agykéreg egyes részeit érintőek, vagy generalizáltak, mint az Ön esetében, ahol diffúz módon, de az egész agykérget érintik.

A leírt gyógyszerekkel történő kezelés azt jelenti, hogy feltehetően egy adott gyógyszerrel nem lehetett uralni a rohamok megjelenését, erősségét. A kombináció erre alkalmas lehet, mivel a több gyógyszer más és más támadásponton hat.

A betegség kimenetele, prognózisa, a babavárás, a terápia beállítása mind-mind olyan kérdések, amelyeket a neurológus szakorvos, az epilepsziabetegség kezelésében jártas szakember tud és hivatott megválaszolni.

Javaslom tehát, főként hogy babát szeretnének, e szakember - aki nyilván egyben a kezelőorvosa is - felkeresését, a célzott kérdések megtételét.

Jobbulást kívánok,

üdvözlettel:

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# Neurológia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés