Ezeket látta már?

Vérszegénység, méhdaganat?

Orvos válaszol
2009. augusztus 26. 14:39
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Kérdés: Tisztelt Szakértők! 40 éves nő vagyok, és mindig volt egy kis vérszegénységem, szinte minden vérvétel alkalmával kimutatható volt, hogy kevés a hemoglobin a vérben. Voltam családorvosnál is, és egy pár éve a szemem alatt a bőr színe elsötétedett. A családorvos azt mondta, hogy a vérszegénység okozhatja. Lehet-e ezt teljesen kezelni, és esetleg mivel? A vérszegénységre a gyógyszereket mennyi ideig kell szedni, hogy hatása legyen? Egy teljesen más jellegű kérdésem pedig az lenne, hogy méhnyakrászűréssel meg lehet-e állapítani, hogy a méhen belül van-e daganat, vagy ehhez más vizsgálat is szüdséges? Pl. a méhnyakrászűrés eredménye negatív, ez még nem jelenti azt,hogy a méhen belül esetleg nem lehet daganat? Köszönöm mindkét választ!

Válasz:

A vérszegénységnek számos formája van. Leggyakoribb a vashiány, de ezek kívül számos egyéb ok is állhat mögötte: tehát nem betegség, hanem számos betegség közös laborlelete! Az alapbetegséget kellene meghatározni, ehhez részletes hematológiai vizsgálatokra lenne szükség. A hatékony kezelés csak a pontos ok, a diagnózis birtokában lehetséges. A vérszegénység, kevés kivétellel, jól gyógyítható, de vannak nagyon nehezen befolyásolható vérszegénységet okozó betegségek is. Így a vérszegénységnek nincs egyetlen biztos gyógyszere. Kivizsgálásával és gyógyításával a hematológus szakorvos foglalkozik. Beutalót családorvosától kaphat. Másik kérdés: a nőgyógyászati rákszűrés csak a méhszájra és az emlőkre terjed ki. Méhen belüli daganatok kimutatására a szűrővizsgálat nem alkalmas. Erre főként képalkotó diagnosztikai eljárásokat (pl. ultrahang) alkalmaznak. Ha ilyen gyanúja van, meg kell beszélni a háziorvossal, és ő adhat beutalást onkológiai szakrendelésre Önnek.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# Haematológia és transzfuziológia # Klinikai onkológia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés