Tisztelt Orvosok! Elkeseredésemben írok, illetve sajnos nem kapunk elég információt a kórháztól, így Önöktől kérdezném meg.
Tisztelt Orvosok! Két kérdést is fel szeretnék tenni:
Mit gondol, a korábbinál ön is könnyebben talál információt, az önt érintő betegségek tüneteiről?
Kérdés: Tisztelt Doktor úr /nő!Folyamatosan fáj a fejem, 3 hónapja tartósabban, így elmentem egy fejfájás szakértőhöz, aki agykoponya CT-t írt ki, amit el is végeztek. Itt lenne az eredmény:A kamrarendszer asszimetrikus, a bal oldalkamra valamivel az ellenoldalinál tágabb. A harmadik kamra normál tágasságú. A hátsó koponyagödörben occipitalisan, a konfluens alatt, valamint a kisagy környezetében a szokottnál kifejezettebb liquorterek ábrázolódnak. A vermis a szokottnál mélyebben helyezkedik el, kontraszttárolása fokozott, egyenetlen.Vélemény:Rendellenes, tág pericerebellaris liquortér.Chiari tendencia.A kisagy caudalis részében egyenetlen, fokozott kontraszttárolás.Pontosan mit is jelent ez?Válaszát előre is köszönöm!
Kérdés: Kedves Doktornő/Úr!40 éves nő vagyok, kb. 3 hete vettem észre, hogy a bal mellemben időnként - napi 5-6x - szúró jellegű fájdalom jelentkezik, ami a mellbimbóba sugárzik.Nem tapintottam ki csomót, nincs váladékozás, sem behúzódás stb.A bal mellem belső része nyomásra kicsit érzékeny. (Ez a fájdalom nem köthető a PMS-hez, teljesen más jellegű.)Mi okozhatja ezt a fájdalmat?
Kérdés: Üdv! Síelés közben elestem, MRI vizsgálat szöveges értékelése megérkezett, de nem tudom értelmezni, két orvost kérdeztem, mindkettő mást mondott, és nem tudom, hogy mi bajom. Értékelés: A térdhajlatban lateralisan egy kb. 9 mm átmérőjű vsz járulékos csontdarab van, medialisan egy kb. 5 cm legnagyobb átmérőjű keskeny Baker cysta ábrázolódik. A femur supracondyler állományában centrálisan egy kb. 12 mm átmérőjű szabálytalan alaku ödémás terület ábrázolódik. A térdhajlatban és a térdízületben egyéb kórós jelmenet nem ábrázolódott. A csontokban ödéma nincs, a porcborítások megtartottak.Vélemény: Járulékos csontdarab lateralisan dorzálisan. Keskeny Baker cysta.Most akkor csontdarab leválásom van? És mivel orvosolható a baj? Válaszát köszönöm!
Kérdés: Üdvözlöm!26 éves nő vagyok! Azzal a probélmával fordulok önhöz, hogy szeretném kideríteni, mi okozza az összetett panaszaimat! Előzményként annyi hogy 7 éve szedett fogamzásgátló tablettát hagytam abba, 2016. decemberében! Januárban kezdődtek a tünetek, hosszabb téli szünetről tértem vissza óvodába dolgozni, (ahol elég nagy a stressz helyzet, hajtás, az utóbbi 1 évben, hiszen egyedül viszem a csoportomat), és eléggé a lelkemen viselem a dolgot. A panaszaima következők voltak: január 2. hetében szív tájéki szúrást éreztem, jól meg határózóan a bal oldalról, a bal karomba kisugárzóan (nem zsibbadt)! Megijedtem, mert nyugalomban jött elő, erősen szúrt és mintha szorított volna, féltem hogy szív eredetű, így sürgősségire kerültem vele, ott labor vizsgálattal tüdőembóliát, szív problémát kizártak, EKG-t csináltak, amin nem találtak semmit, nem jellemző a magas vérnyomás nálam, inkább az alacsony, voltam akkor mellkas röntgenen, nem láttak semmit, hazaengedtek! 1-2 hétig enyhültek a panaszaim, majd visszatért a bal oldali szív tájéki szúrás, bal alhasi szúrással társulva, ami néha lefele a térdemig sugároz majd kismedencei fájdalom és derék fájdalom ez is mind a bal oldalra lokalizálódva! Visszamentem a kardiólógushoz, aki kezelt, onnan tovább küldött hasi UH ra, nőgyógyászati vizsgálatra, ahol szintén mindent rendben találtak, kaptam egy teljes vérképre beutalót, ott a CRP volt magasabb az átlagnál, de nem túlzottan! Következő lépésként gasztroentrológushoz, bár kicsit tartok az endoszkópos vizsgálatoktól, de ha muszáj, akkor muszáj! Elejtették, hogy lehet akár mozgásszervi akár, bélprobléma vagy gyomor! Sok helyen olvasgatok, próbálok utána járni, valóban lehet bélgyulladásra gondolnom, hiszen a székelési szokásaim is megváltoztak, néha szorulásom van, nyákos széklet 3-szor előfodult már. Vér a székletemben 2-szer volt, amit a háziorvos aranyérnek ítélt, van is külső belső aranyerem, az erőlködéstől valószínű! Ön szerint utalhat ez bélproblémára? Gyulladásra esetleg? Csak azt nem értem, hogy a mellkasi, szív tájéki szúrás hogy függhet össze vele, mert egy bélproblémánál sem említik a kettő összefüggését! Vagy esetleg IBS tünetei lehetnek ezek, és elképzelhető, hogy pszichés, stresszes alapon vannak a tünetek? Azért aggódom, mert ez már január közepe óta fennálló tartós probléma! Köszönöm előre a válaszát!
Kérdés: Tisztelt Dr. Úr !1 hónapja volt vastagbél műtét, melynél súlyosfokú szűkületet igazoltak, melynek során kiterjedt aterminalis ileumot és az urethert is magába foglaló térfoglalást tapasztaltak. Bal oldali rectosigma resectiot végeztek, hysterectomiaval és terminalis ileum resectiojával kiegészitve. Műtétet követően reggelente (3-4-szer) étkezés után állandó székelési problémával küszködöm. Napjában többször megy a hasam. A kérdésem, hogy ez normális állapot? Mi lenne a teendő?Válaszát előre is köszönöm!