Kérdés: Tisztelt Doktornő/Doktor úr!Fogamzásgátló tablettát szedek körülbelül 4 éve. Most viszont olyan problémám akadt, hogy otthon felejtettem a gyógyszerem. (Budapesten tanulok, így legkésőbb csütörtökön tudnék hazamenni érte.) Tegnap, vagyis vasárnap kellett volna az új levelet elkezdenem. Mi a teendő ebben az esetben?Köszönettel
Kérdés: Jó Napot!2 hete jobb oldali petefészek eltávolításom volt, mert a petefészkem ciszták csavarodása miatt elhalt. Azóta itthon vagyok, az egyik sebem sajnos begyulladt, és napokig gennyedzett is. Most már egészen jól vagyok, könnyen mozgok, és a sebek is szépen gyógyulnak. Viszont a műtét óta nagyon nehezen alszom el, napközben folyamatosan fáradt vagyok, éjjel keveset alszom, nincs étvágyam, folyamatosan letört vagyok és erőtlen. 20 éves vagyok, a szüleim aggódnak, hogy esetleg depressziós lettem. Még 2 hét, mire megtudjuk a szövettan eredményét, amiatt izgulok egy kicsit, és a műtét sem viselt meg annyira lelkileg.Igazából nekem csak annyi lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne-e ezzel orvoshoz fordulni? Vagy majd elmúlik? Lehetek egyáltalán műtét miatt depressziós?Köszönettel.
Kérdés: Tisztelt Doktornő/Doktor úr !Kérem szépen a következő MR vizsgálat véleményezését. Válaszát előre is köszönöm!Bal térd MR vizsgálata:A kereszt és oldalszalagok megtartottak. A medialis meniscus testén a hátsó szarvra is ráterjedő kisebb ferde/horizontális ruptura látható. A laterális meniscus testén degenerációnak megfelelő jelintenzitás fokozódás ábrázolódik. A mediális femorotibialis compartmentben a porc kp. fokban elvékonyodott, itt tibia centralis területén körülírtabban kifejezetten elvékonyodott, itt subchondralisan ossealis oedema is ábrázolódik. A laterális femorotibialis compartmenben a porc kp. fokban elkeskenyedett, itt a tibia teherhordó felszínének megfelelően kb. 6x10 mm-es területen a csontcorticalis kifejezetten egyenetlen, folytonossága megszakadt, felette a porc csaknem teljesen elkeskenyedett. Ugyanitt subchondralisan kisebb ossealis oedema és egy nagyobb degeneratív cysta is látható. A patella enyhén lateralisalt, az MPFL femuron való tapadásánál a rostok kiszélesedtek, köztük folyadék ábrázolódik, ez kis fokú rupturára utalhat. A patella porcvastagsága viszonylag megtartott. Minimalis hydrops. Keskeny, lapos Baker-cysta. A quadriceps és patellain szabályos. A praepatellaris régióban a subcutis kissé oedemás. A PCL tapadásának megfelelően apró cystosus képlet figyelhető meg. A tibia laterális ízperemszélein apró entesophyta ábrázolódik. Medialisan az igen kiszélesedett subcutisban tág felületi vénák láthatók. Grade IV fokú chondropathia a femorotibialis compartmenekben. A laterális tibia condylusán felmerül osteochondralis laesio lehetősége.Tisztelettel köszönöm.
Kérdés: Tisztelt Dr!Szeretnék érdeklődni, Ön szerint mi lehet a baja a szememnek a leírt tünet alapján.Elég érdekes. A bal szememre homályosan látok távolra. Azonban ha kicsit hunyorítok, a látásom ismét kiélesedik. Romlana a szemem vagy lehetséges más ok? Arra gondolok, ha valóban baja lenne a szememnek akkor a hunyoritas ellenére is homályosan kellene látnom, nem?Előre is köszönöm válaszát.
Kérdés: Tisztelt Doktor úr/hölgy!39 éves nő vagyok. 2012 óta pajzsmirigy alulműködéssel kezelnek. Vérhígítót szedek, két éve volt egy bal alsó végtagi femorális szintű mélyvénás trombozisom. Egy héttel ezelőtt hosszas álldogálás után megfájdult a bal combom, ami napról napra egyre feljebb terjedt egészen a bal medencémig fel éreztem erős fájdalmat. Voltam vele a háziorvosnál, aki izomfájdalmat állapított meg. Mondta szedjek Panadol tablettát 3x1-et, meg kenjem Diclofenak kenőccsel. Visszamentem hozzá 3 nap múlva, mert nem javult az állapotom, akkor a sebészetre irányitott. A sebészeti leleten ez áll: A bal comb az ülőideg kilépési pontjától provokálható. Mozgászavara nincs. A lumbalis lordosis enyhén elsimult az L V S1 résben kb. 5-6 mm-es ventralis irányú listhesis. A foramen jelentősen beszűkült. DG. Discopathia I V Diagnózisok: M5110/3 - Lumbalis és más intervertebrális discus rendell. radiculopathiával. Ez mit jelent pontosan? Hogyan kezelik? Az nem lehet hogy egy újabb trombózis lett a lábamban,? Két év óta senki nem adott uh-ra beutalót, hogy ellenőrizzék a trombózist. Pedig jártam belgyógyásznál, háziorvosnál, sebészeten, de senki nem küld el. Kihez fordulhatok vele? Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.
Kérdés: Tisztelt Doktor Úr!21 éves ének-zene szakos hallgató vagyok. Egy hete felmerült az a probléma, hogy hangképzés közben bedugul a fülem, és ez rendkívül zavaró, hiszen zavar az éneklésben. Néha percekre megszűnik, de sajnos ameddig énekelek újra visszatér. Amikor nem énekelek akkor nem dugul be a fülem, csak nagyon nagyon ritkán. Mi lehet a probléma? Válaszát előre is köszönöm.
Kérdés: Tisztelt Doktor Úr/Nő!Az alábbi problémával fordulnék Önhöz.December hónapban véres széklettel kerültem SBO-ra. Az eset kapcsán gasztroenterológiai kivizsgálásra küldtek (alsó endoszkópos vizsgálat, ha jól tudom) ami nem talált semmi rendellenességet. A véres széklet jelentkezése után 1-2 héttel elkezdetett tikkelni a szemem, a közérzetem drasztikusan romlott és fájt a fejem (tarkó és homlok környéki fájdalom). A gyógyszerész nyugtató teát (orvosi citromfű) javasolt, feltételezve, hogy a betegséget reagálom túl pszichésen. A tea használt és a már két hete tartó tünetek 1-2 nap alatt megszűntek. 2 héttel később a tünetek újra jelentkeztek (ismét a véres széklettel kapcsolatos kivizsgálás előtt és után). Ismételten citromfű tea fogyasztásával a tünetek enyhültek és az előbbihez képest kicsivel több idő után teljesen megszűntek. 3 héttel ezelőtt ismét megjelentek a tüneteim, de növekvő intenzitással (ekkor volt a tényleges kivizsgálás a véres széklet miatt). A vizsgálat sikeresen lezajlott és a fent említettek szerint semmi rendellenességet nem találtak. Ismét elkezdtem fogyasztani a citromfű teát, a tüneteimre viszont már nem volt hatással. Sőt, több más új tünet is jelentkezett rajtam.Állandó jellegű tüneteim: bal szem tikkelés, erős és kellemetlen tarkó fájdalom, szédülés érzete álló helyzetben, rossz közérzet.Időszakos tüneteim: szívtájéki fájdalom, végtag zsibbadás, halálfélelem.A tegnapelőtti nap folyamán annyira gyengének éreztem magam, hogy majdnem összeestem álló helyzetből. Ekkor felkerestem egy ügyeletest, aki javasolta, hogy szedjek Magne B6 vitamint.2 napja szedem a gyógyszert, a tarkó fájdalmam gyengült, a szív környéki fájdalmat sem tapasztaltam az elmúlt két napban, a szem tikkelésem még jelentkezik, de már csak néhány alkalommal naponta, a halálfélelmem elmúlt teljesen.Viszont a tarkó fájdalmam nem szűnt meg, szinte állandó jelleggel érzek egy szédülés jelleget, amikor állok, és a végtag gyengeség érzetem sem múlik. Bal lábam járás közben észrevehetően zsibbad az elmúlt két napban. Amikor járok, úgy érzem mintha alkoholt fogyasztottam volna (picit imbolygok, nehezebben tartom a kiszemelt irányt).A tünetek alváskor nem jelentkeznek. Nagyon nyugodt álmom van. A felkelés után kb. 1 órán keresztül szinte tünetmentes vagyok. Fekvő helyzetben kb, 1 óra alatt a tünetek szinte teljesen elmúlnak, alig érzékelhetőek.A Megne B6-ot először napi 3x2 tablettát szedtem majd tegnap estétől kezdődően csak 3x1-et (hasmenésem volt, és javasolták az adag csökkentését).Nem: férfiÉletkor: 27 évTestalkat: 170 cm, 83 kgÉtrend: napi 2x étkezem + 2-3 liter víz.Gyógyszer: Magne B6, más gyógyszert nem szedek. Tehéntejre érzékeny vagyok.Az elmúlt pár évben a fent leírtakból egyik tünet sem jelentkezett rajtam.Tud esetleg javaslatot tenni állapotomat illetően?Köszönöm válaszát!
Kérdés: Azért írok, mert eddig mindig rendszeres volt a menstruáciom (5 éve), most azonban utoljára január 9-én jött meg és akkor is gyengébb volt a szokottnál, kezdek nagyon aggódni. Mostanában nőtt a súlyom, de ezen felül semmi nem valtozott az előzőekhez képest. Miért lehet ez? Mit tudnék tenni? Válaszát előre is köszönöm!