Kérdés: Tisztelt Doktor Úr/ Doktornő!Azt szeretném megkérdezni, hogy akinek 2008-ban kezdődő Raynaud-szindrómát állapítottak meg, de nem kezelték, és a tünetek súlyosbodtak, annyira, hogy ha 20 foknál hidegebb helyen vagyok, már szédülök is, fájnak a végtagjaim a hidegtől és ha melegbe megyek, jobban leszek. Ez azt jelentené, hogy a súlyosabb fázisban vagyok? Meg ha hosszabb ideig hidegben vagyok, a keringésem összeomolhat?
Kérdés: Tisztelt Doktornő/úr!Nagyon kérem segítségüket!48 éves nő vagyok. Tavaly október végén, éjszaka megharapta egy egér a jobb kezem középső ujja hegyét. Sajnos kertes házban élünk, így bármit teszünk, sok az egér. Rákövetkező négy nap múlva, a háziorvosom beadott nekem kettő darab Rabipurt, és egy tetanusz elleni oltást. A következő Rabipurt nov. 7- én kaptam meg, az utolsót, a 4-iket dec. 1-jén. Tudom, ennek már 4 hónapja, de rettegek. Jó pár napja ugyanis nagyon fájogat az ujjam, néha viszket, és hideg mindig a kezem. Több cikket elolvastam, és azt írják benne, hogy ez a veszettség egyik tünete. Iszonyúan félek, hogy elkaptam a vírust. Van,hogy már pánikolok. A háziorvosom válaszra nem méltat.Rosszulléteim vannak.Nagyon kérem , válaszával segítsen,mert nem tudok hova fordulni.
Kérdés: Vettek tőlem vért illetve vizelet mintát és a nőgyógyász szerint nincs minden rendben, de pontos tájékoztatást nem kaptam. Laborleletek alapján tudnának nekem valamit mondani?
Kérdés: Tisztelt Doktornő / Doktor Úr!A problémámat nem tudom röviden megfogalmazni, mert nagyon összetett. A kislányunk 15 éves múlt. A gimnázium 9. osztályos tanulója. Általános iskolában nagyon jó tanuló volt, vidám, életerős, sok baráttal. A negatív változás az iskolaváltás során kezdődött. Lehangolt, rosszkedvű, stresszes, robbanékony, fáradékony, magába zárkózó, nem tud koncentrálni sem az iskolában, sem otthon a tanulásra, amire minimális időt fordít. A jegyei is nagyot romlottak. Elmondása szerint egyedül érzi magát az iskolában, mindenki piszkálja, nem tudja sokszor ki ő, stb... Hiányzik neki a korábbi iskolai osztálya, mert az olyan volt, mint egy nagy család. Úgy érzi, elveszített mindenkit az új iskola révén. Mostanság volt már rosszul is az iskolában: gombócérzet a torokban, mellkasi fájdalom érzet és nehézlégzés is, amik szerintem már egyértelműen pszichés tünetek. Sajnos a két éve beindult menszeszével is problémák vannak: elhúzódó, akár 10-12 napos bő vérzés, majd pecsételés, ami szintén befolyásolja közérzetét. Ebben tettünk lépéseket, már voltunk nőgyógyásznál, de a probléma még fennáll. Egy hónapja kórházban is volt, mert egy napon minden előjel nélkül 39 fokos láza lett, majd a hátát fájlalta, utána fájt a mellkasa, jött a nehézlégzés, lezsibbadt a nyelve, és úgy érezte hátracsúszik, lenyeli. Erőtlenül lett betámogatva a gyerekosztályra, ahol kapott vénásan valami injekciót, és 2 perc alatt máris kezdett jobban lenni. Mi a nőgyógyász által javasolt addig 5 napja szedett vérzéscsillapító gyógyszer (Dicynone 3x1 tabl.) allergiás mellékhatására gondoltunk, amire a kórházban nem kaptunk választ. Javasolták neurológiai kivizsgálását, amire csak március végén kerül sor. Azóta a lányunk fél a gyógyszerektől, fél, hogy megint rosszul lesz. Ezek még jobban fokozzák a problémát. Nem akar orvosi segítséget, szerinte neki kell megoldania – a szerinte csak kamaszkori változásokból adódó – nehézségeket. Viszont van egy másik súlyos probléma is. A feleségemnek mentális betegsége van, skizofrén. A lányunk tudja, hogy az anyja gyúgyszereket szed, amit pszichiáter ír fel neki. A betegségből adódóan sajnos látott már sok mindent a lányunk. Mi sosem mondtuk neki, hogy mi a konkrét betegsége az anyjának, de azt is el tudom képzelni, hogy már rájött, és olvashatott is róla. Ezeket, ha így van, elnyomja magában, mert sosem kérdezett ezzel kapcsolatban semmit. Azt is tudhatja, hogy akár genetikai úton örökölhette is. Ettől mi is rettegünk. Félünk, hogy a sok örlődéstől egyszer csak összeomlik. Még egyszer kiemelném, hogy szakemberhez nem akar menni, mert szerinte nincs nagy baja, szerinte én akarom betegnek beállítani, a sok aggódással én csinálok belőle beteget. Kérdéseim: Hogy vegyem rá, hogy külső segítség kell? Pszichológushoz, pszichiáterhez, vagy pszicho terapeutához kell forduljunk? Szeretnék végeztetni egy laborvizsgálatot is arra vonatkozóan, hogy genetikai úton örökölhette-e a skizofréniát. Persze úgy, hogy a vizsgálat okát ő ne tudja. Ezt hol kérhetem? Vagy csak magánúton lehetséges?Válaszát előre is köszönöm.
Kérdés: Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!Gyakran előfordul, hogy valamit csinálni akarok, és szinte azonnal elfelejtem, hogy mit is akartam. Múltkor keresni kezdtem egy papírt egy dobozban, és folyamatosan elfelejtettem, hogy mit is keresek, vagy 4x-5x elfelejtettem. Ha valamit mondanak, azt is teljesen elfelejtem, és erős gondolkodás árán néha sikerül felidézni a dolgot, nagyjából.Azt is észrevettem, hogy a gondolkodásban kicsit nehézségeim vannak, pl. olvasás közben, mintha valahogy be lennék szorítva tudatilag, mintha térben nem tudna a tudatom kiteljesedni. Tudom, hogy elég furán hangzik ez így, de sajnos jobban nem tudtam megfogalmazni.Ez mennyire normális? Menjek el kivizsgáltatni magam, ha igen, milyen vizsgálatra lenne szükségem?(30 éves férfi)Válaszát előre is köszönöm!
Kérdés: Tisztelt Dr Úr/nő! 40 éves nő vagyok. A problémám, hogy minden reggeli első vizeletem nagyon fájdalmas. Nem szúr nem csíp, csak olyan, mintha egy üres flakonból szoritanák ki a levegőt. Úgy fáj a hasam alja. Csináltunk már jó pár vizelet vizsgálatot. Semmi eltérés nincs benne, semmi fehérje, gyulladásra utaló jel, semmi baktérium. Minden jó, kivéve, hogy vörösvértest van benne. Nem kevés. De fehér semmi. Mitől lehet ez? És hogy még a hasam alja is fáj? Köszönöm válaszukat.
Kérdés: Tisztelt Doktor úr/nő!Próbálom röviden leírni a betegségek folyamatát a mai napig, és ezekkel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni!Augusztus elején kaptam egy szaruhártya gyulladást, előtte 8 évig kontaktlencsés voltam. Eleinte azt hittem, hogy kötőhártya gyulladás (előtte már többször is volt ilyenem), viszont volt, hogy az magától elmúlt, így nem mentem el orvoshoz. Majd 2 hét várás után elmentem egy rendelésre, ahol megállapították a diagnózist. Majd utána kaptam egy kötőhártya gyulladást is. Ezt 3 hónap keresztül kezelték sajnos eredménytelenül többféle cseppel és kenőccsel. Majd úgy gondoltam várok egy kicsit, hátha a cseppek tartósítószere okozta már a gyulladást. Utólag hallottam, hogy már kb 3-4 hét eredménytelen kezelés után javasolt lett volna a kötőhártya leoltást, de ilyet nem készítettek, és össze-vissza voltam kezelve. Közben decemberben felfedeztem a péniszem tövében apró 4-5 darab szemölcsöt, mely már régebb óta ott volt, de pontosan nem tudom mióta. Utána olvastam, és elmentem nemi beteg gondozóba. Volt vérvételem, és húgycső leoltásom is HPV gyanúval, majd rögtön CONDYLINE-nal ecseteltem az orvos javaslatára, valamint nagyon erős immunrendszer erősítő tablettát szedtem aminek sajnos nem tudom a nevét. Majd 3 hét múlva az eredmények egyedül CHLAMYDIA trachomatis DNS-re lettem pozitív. Erre Doxiciklin AL 100mg-ot szedtem 10 napig napi 2x1-et. Mint kiderült a Chlamydia okozhat kötőhártya gyulladást, ez magyarázhatja, hogy a mai napig is egyik nap vöröses, másik nap tisztább a szemem, viszont mivel elvileg a Chlamydia kezelve lett és még mindig az említett panaszom van,így elmentem a szemész orvoshoz ezzel a hírrel, majd készült 1 hete egy kötőhártya leoltás, melynek az eredménye, hogy STAPHYLOCOCCUS AUUREUS tenyészett ki, de a gomba tenyésztésnek és az anaerob vizsgálatnak még nincs eredménye. A héten fogok menni már korábban leegyeztetett időpontban újra a nemi beteg gondozóba, ahol újból elvégzik a húgycső leoltást Chlamydiára. A szexuális partneremnél közben HPV DNS pozitívot és magas kockázatú HPV (HR) (genotípusok: 39,59,68,51)-et diagnosztizáltak, ezekre és negatív lettem.Nagyon tanácstalan vagyok, kérem segítsen!Köszönettel: NP
Kérdés: Tisztelt Doktor Úr!46 és fél éves vagyok és a menstruációm a kb. 1 1/2 hete késik.Terhes nem lehetek (szerintem), mert az utolsó szexuális együttlét óta már kétszer menstruáltam, mindkét alkalommal a rendes időpontnak megfelelően történt.Most viszont nem tudom, hogy miért nem jön meg a menstruációm. Esetleg ez lehet a menopauza jele is?Köszönöm a válaszát.