Kérdés: Tisztelt Szakértő!Időnként, főleg reggel a köldököm körül körkörös fájdalmat érzek, amely folyamatos böfögéssel párosul. Ha lefekszem és maszírozom, lassan megszűnik. Refluxos vagyok több évtizede, de gyógyszerrel tünetmentes. Mi lehet a tünet oka, s van-e tendőm. Szíves válaszát előre is köszönöm.
Kérdés: Kedves Diabetológus Doktor Úr/Nő!Egy, a rádióban elhangzott beszélgetés keltette fel az érdeklődésemet. Lányom születése óta nem tudok lefogyni, 45 éve. Csináltattam egy terheléses vércukor és inzulinszint vizsgálatot.Éhgyomri vérc.: 5,6 Insulin: 13,460 perces vérc.: 7,7 Insulin: 114120 perces vérc.: nincs a leleten Insulin: 113Mi a teendőm, diabetológushoz bejutni több hónap, magánklinika nagyon drága. Szíves válaszát előre is köszönöm.
Kérdés: Kedves Doktor Nő/Doktor Úr!6 éves unokám 32 hétre, császármetszéssel jött e világra, mert édesanyjának terhességi mérgezése lett. Inkubátorban volt pár napig, zárójelentésében semmi szervi hibát nem dokumentáltak akkor, amikor hazahozhattuk. Persze később derültek ki nehézségek, de lányom minden kezelésre, tornára, foglalkozásra elhordta és viszi még most is, ahova kell. Most nagy a problémánk, úgy érzem tehetetlenek vagyunk. Az unokám víg kedélyű, cserfes kislány volt, talán annyi rossz volt benne, hogy félt az erős zajtól, nehezen szerzett barátokat az óvodában, nehezen illeszkedett be a közösségbe, kicsit akaratos volt. Már régebben is volt olyan szokása, hogy kezét ökölbe szorította, és azt a hasához verte egymás után többször. Nem igazán szóltunk érte, vagy foglalkoztunk vele, és egy idő után el is hagyta. Most 3 hete egyik napról a másikra különböző akaratlagos mozgásokat végez, mint fej mozgatása igen-nem irányba... egy bizonyos helyre többször visszanézés... kezein az ujjait nyújtja, behajlítja... menet közben megáll pillanatra, lábat lóbál, és megy tovább... újabban ütögeti a homlokát is, amiért ilyen. /mondja ő/ Igazán le sem tudok írni mindent, mert sok félét "produkál". Ha fekszik, akkor emelgeti magát, és közben halk hangot hallat. Amikor ilyen tünetei vannak, akkor mintha nem is köztünk lenne, sőt ideges lesz ha szólunk hozzá. Sosem rakta el a holmit maga után, most rendre azt teszi, sőt még rám is rám szól. Nem érdekli a játék, a meséskönyv, szóval ő nem az a gyerek aki volt 1 hónappal ezelőtt. Vittük neurológushoz, készítettek EEG felvételt nála, még epilepsziára is megnézték. Az eredmény jó, azt mondták semmi elváltozás, korának megfelelő görbékkel. Elmondásuk szerint a gyereket érhette valami, ezért van ez, és pszichológushoz küldtek bennünket. Ez eddig rendben is van, mert már voltak is egy beszélgetésen. A kérdésem az lenne, hogy tényleg létezik-e olyan erős, külső hatás (nem vonom kétségbe kezelőorvosa szavait), ami miatt a gyerek így megváltozik? Segíthet-e a beszélgetés rajta, és ha igen, mikor? Nem lehet hogy ezek a tünetek egy súlyosabb betegség kezdetei? Van-e/kell-e tovább vinnünk vizsgálatra, ha igen, akkor hova? Nagyon félek/félünk, hisz félelmetes az egész látvány, és nagyon sajnáljuk. Tisztában van azzal amit tesz, mert anyukájától kérdezi hogy haragszol érte? Kérem segítsenek, adjanak tanácsot, hova vihetjük még el a kislányt. Vagy nyugtassanak meg hogy elmúlik ez is. Igazából én attól félek, hogy valami visszafordíthatatlan dolog történik az agyában, az idegrendszerében. Előre is köszönöm válaszukat.
Kérdés: Tisztelt Doktornő/Doktor úr !Már több mint fél éve fáj a jobb sarkamnak a talpi része. Voltam ortopédián, ahol az orvos megállapította, hogy csontkinövésem van. Kaptam 10 ultrahangos kezelést, de sajnos a fájdalom még erősebb és gyakoribb lett. Hetente többször is járok futni, illetve focizni, és sajnos már mozgás közben is egyre inkább zavaró a fájdalom.Újra ortopédia, ahol kaptam beutalót röntgen besugárzásra, illetve egy sarok röntgenre. A röntgen megtörtént, és az eredmény alapján nincs semmi kóros elváltozás a sarkamban. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben mi okozhatja a fájdalmat, illetve, hogy érdemes-e időpontot kérnem a besugárzásra, ha nincs is csontkinövés?Előre is köszönöm a válaszát!
Kérdés: Tisztelt Doktornő/Doktor úr!30 éves férfi vagyok. 10 napja volt egy motorbalesetem és eltört a felkarcsontom. A csont felső vége tört el, és kb. egy centimétert elcsúszott, és egy hegyes rész kiáll az oldalsó vállizom felé. Az lenne a kérdésem, hogy az a kiálló rész nem fog engem zavarni, ha felemelem a karom? Vajdasági vagyok és a helyi szakorvosok szerint nem kell műteni, mivel elég nagy felületen érintkezik egymással a két rész és össze fog forrni, de a kiálló részről nem mondtak semmit. Válaszát előre is köszönöm.
Kérdés: Tisztelt Doktor Úr/Doktor Nő!Novemberben ritkán mellkasi fájdalmat kezdtem érezni. 3 hete ezek a fájdalmak sűrűsödtek (napi 6x-7x). A fájdalom a mellkas 2 közel állandó pontján, a szegycsonthoz közel, jobbra és balra jelentkezik. Nem csak fizikai terhelés esetén, van, hogy nyugalomban jön rám, de amilyen hirtelen jön, pár másodperc múlva el is múlik. A vérnyomásom 140/80 Hgmm körül mozog, a pulzus változó (71-85, de néha 120 fölé is ment, igaz olyankor valószínűleg azért, mert rástresszeltem). Szintén kb. 3 hete a fejem is fáj, nem túl erősen, de minden nap más területen! (Vannak napok, amikor nem fáj.) Ezen kívül a gyomrom is szokott fájni.Csináltak EKG-t, szívultrahangot, de azt mondták nincs bajom (engem kicsit aggaszt, hogy azt olvastam, ezek csak akkor mutathatnak ki problémát, ha vizsgálat közben is fáj a mellkasom, de akkor pont nem fájt).Ezután refluxos problémára kezdtünk gyanakodni a háziorvosommal. Böfögni az átlagnál kicsit gyakrabban szoktam, de nem érzem, hogy savas lenne. Az emésztésem is rossz, hasmenésem nincsen, de a széklet mindig nagyon híg. Most szedek napi 2x20 mg Pantoprazol-t. A gyomorfájást enyhítette, már csak ritkán jelentkezik, főleg akkor, ha régen nem ettem semmit. A mellkasom azonban még mindig fáj alkalmanként, és az emésztésem sem javult. Csak nemrégiben figyeltem fel rá, ezért nem tudom mióta van így, de a testhőmérsékletem is mindig 37,2 C fok körül van. Ezen felül fáradékony vagyok, a kezeim is mindig hidegek, valamint ha dobban egyet a szívem, a hasamon és a mellkasomon is látom a kis emelkedést.18 éves férfi vagyok, nem dohányzom, nem iszom, nem vagyok túlsúlyos (180 cm, 74 kg). Ellenben kissé szorongós típus vagyok. Heti 5 súlyzós + kardióedzést végzek max. 75%-os intenzitással.Válaszát előre is köszönöm!
Kérdés:Tisztelt Doktornő/ Doktor Úr!Az elmúlt pár hétben azt tapasztaltam, hogy hetente egyszer (és hétvégére esik mindig) hirtelen, előzmény nélkül kezd el csikarni a hasam és megy is hasam. Ez elég kellemetlen, mivel akár utazás, mozi stb. helyen is előfordulhat. Ezeket a tüneteket már egy hasmenés elleni gyógyszer megszünteti. A hét többi napján lassan visszaáll a normális székletem, ám a gyógyszer bevétele után székrekedés van tőle. A székrekedés egyébként jellemző volt rám mindig is.Az ételek, amiket fogyasztok szinte minden nap ugyan az (pl. minden reggel iszom tejet).Kérdésem lenne, hogy mi a teendőm? Elég vajon egy probiotikumos kúra vagy keressek fel szakembert a problémámmal?Válaszát előre is köszönöm!Egy 25 éves nő
Kérdés: Kedves Doktor Úr/Nő!Napi szinten előfordul, hogy szúnyogcsípés szerű dudor keletkezik az arcomon, viszket, majd egy szabálytalan alakú foltban kipirul a bőröm. Nem emlékszem pontosan, de kb. egy éve jelentkezett először. Azóta sokkal sűrűbben fordul elő, és nehezebben múlik el. Csak az arcomon jelentkezik (homlokomon, arcon, államon, szám mellett). Egyértelműen nem rovarcsípés, hiába néz ki úgy. Általában maximum egy óra alatt eltűnik. Ha nem figyelek és vakarom, a helye napokig is megmarad. Az a gyanúm, hogy az idegesség hozza elő. Nem hasonlít sem a csalánkiütésre, sem a rozáceára. Az arcomon nem használok napközben semmilyen kozmetikumot, csak este, amit természetesen reggel lemosok. Nem vagyok allergiás semmire. Amint tehetem, személyesen is felkeresek egy bőrgyógyászt, de addig is kíváncsi vagyok a véleményére, mi lehet ez. Egyáltalán bőrgyógyászhoz kell-e fordulnom. Előre is köszönöm a válaszát!Üdvözlettel.