Ezeket látta már?

Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat

Biztonság és internet: így válhat veszélytelen tereppé a gyerekek számára a kibertér

Videók
2023. június 01. 08:34
biztonságos internet kibertér gyermekmentő

Az internet gyorsabban fejlődik, mint mi, ezért minél előbb meg kell tanulni és a gyerekeknek is megtanítani a visszaélések felismerését.

A digitális eszközhasználat ma már elengedhetetlen a mindennapjainkban. A gyerekek is sokat használják a kütyüket: tanulnak, szórakoznak, játszanak, kommunikálnak. A probléma és egyben a veszélyforrás az, hogy sok esetben mindenféle korlátozás nélkül teszik ezt. A Gyermekmentő Szolgálat 2009 óta az európai Safer Internet Programban tudatosságnövelő központként, forródrótként és konzorciumvezetőként is működik. A szervezet célja az, hogy tanítsa a gyerekeket, a szülőket, a tanárokat és a döntéshozókat az internet biztonságosabb használatára és előnyeire. A Netezz biztonságosan! előadásaik ingyenesen elérhetőek az ország egész területén. 2019 óta hotline-t is működtetnek, ahol a felhasználók bejelenthetik a káros és illegális tartalmakat.

Mire figyeljen a szülő? Hogyan kezdje a biztonságos internethasználat megismertetését a gyerekkel? Hogyan károsítja a fiatalok mentális egészségét a közösségimédia? Hova lehet fordulni segítségért, ha baj van? Videóban hasznos tanácsokat hallhatnak szakértőinktől.

Hogyan vizsgáljuk felül a gyermek internetezési szokásait úgy, hogy közben megértsük a gyerek igényeit is?

Videórendelőnkben Dr. Király Borbála, a Safer Internet Projekt koordinátora, és Bereczki Enikő, ifjúsági és generációs szakértő hívja fel a figyelmet a biztonságos internethasználatra, a digitális szocializáció fontosságára, a túlzó közösségimédia-használat veszélyeire.

Már a 7-12 évesek is aktívan használják a közösségi médiát

Az elmúlt két évben a gyerekek az online térben növekvő számban találkoztak felnőtt tartalommal, magukat gyereknek kiadó felnőttel, zsaroló vagy adathalász üzenetekkel - hangsúlyozta Edvi Péter, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat elnöke az idén 20. alkalommal megtartott rendezvényen is.

Annak ellenére is, hogy az egyes platformok szabályzata nem engedi a regisztrációt 13 éves kor alatt. Ahogy azt a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat elnöke is kifejtette, rengeteg informatikai és pszichés trükkel igyekeznek befolyásolni bennünket, felhasználókat és fogyasztókat.

„A mi dolgunk az, hogy képezzük a tanárokat, a gyerekeket és a szülőket, hogy ne üljenek fel ezeknek a trükköknek” – vallja Edvi Péter.

A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat 1998 óta foglalkozik a médiának a gyermekekre, fiatalokra és családokra gyakorolt hatásával, 2009 óta pedig az európai Safer Internet Programban (SIP) tudatosságnövelő központként és konzorciumvezetőként működik. Az MTI szerint csaknem 200 országban ugyanazon a napon hívják fel a figyelmet az internet veszélyeire.

Olvasta, látta már?

Így lehet ló segítségével sérült gyermekeket gyógyítani, fejleszteni

<KÖVETKEZŐ CIKK>

33 éve a gyerekekért – így segít a rászorulóknak a Gyermekmentő Szolgálat



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# biztonságos internet # kibertér # Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat # internetezési szokások

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés