Ezeket látta már?

Szponzorált tartalom

7 hasznos tipp az allergiás panaszok ellen

Betegségek
2021. június 08. 09:42
shutterstock 147410753

Sajnos évről évre hosszabbra nyúlik a pollenszezon és egyre többen küszködnek szénanáthával. Hogyan csökkenthetjük a szezonális allergia kellemetlen tüneteit?

A pollenallergia leginkább városi betegség

Aki allergiás, tudja, mennyire kellemetlen folyton tüsszögni, a viszkető orrunkat vakarni, az allergiás náthával küzdeni nyáron. A pollenszezon sajnos egyre hosszabbra nyúlik, február végétől egészen az ősz közepéig eltart. A szezonális pollenallergiát városi betegségnek is nevezik, mert a jobb körülmények között élők és a városlakók körében gyakrabban fordul elő. A nagyobb településeken szennyezettebb a levegő, ezért az immunrendszer nem szokja meg a pollenek jelenlétét és nem alakul ki a megfelelő védettség. Az allergiát sajnos nem lehet megelőzni, ám ha néhány egyszerű szabályt betartunk, mégis könnyebbé tehetjük ezeket a napokat.

Hasznos tippek:

  1. 1 Allergiaszezonban szellőztessünk ritkábban, hogy minél kevesebb pollen kerüljön a lakásba! Ha megtehetjük, szereltessünk be pollenszűrős légkondit. Ha ezt a pénztárcánk nem engedi, akkor csak a késő esti, illetve kora reggeli órákban nyissuk ki az ablakot, ugyanis ebben az időszakban van a legkevesebb pollen a levegőben.
  2. 2 Ha a szabadban tartózkodunk, viseljünk maszkot, a mezőket és réteket pedig lehetőleg kerüljük el!
  3. 3 Mossunk hajat mindennap, mert a hajunkban sok pollen megtapad, ezért este a lakásban is sokat belélegezhetünk ezekből. Amint belépünk a lakásba, vegyük le a cipőnket, és cseréljük le a ruhánkat. Az utcán viselt holmikat minél előbb tegyük be a mosógépbe, a cipőnket pedig rakjuk be a szekrénybe. 
  4. 4 Viseljünk napszemüveget! Védelmet biztosít, mert így sokkal kevesebb pollen jut a szemünkbe. Öblítsük ki a szemünket hideg vízzel amilyen gyakran csak tudjuk. A víz kimossa a polleneket, mellette hűti a szemet és csökkenti a könnyezést.
  5. 5 Használjunk természetes összetevőket tartalmazó orrspray-t és orröblítőt! Az orröblítővel gyengéden kimoshatjuk az orrunkból az allergéneket, és megvédjük az orr nyálkahártyáját a kiszáradástól. Az orrspray-vel enyhíthetünk a kellemetlen tüneteken és csökkenthetjük a gyulladást is. Válasszunk olyan patikaszereket, amelyek nem okoznak függőséget.
  6. 6 Kerüljük a dohányfüstös helyeket, mert a füst irritálhatja a szemünket és az orrunkat.  
  7. 7 Ha érzékenyek vagyunk a fűfélékre és a gyomnövényekre (pázsitfű, útifű, parlagfű), ne mi vágjuk a füvet, és ne is ücsörögjünk frissen nyírt gyep mellett. 

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Phytotec Hungária
# Reventil # Orrunk barátja # szénanátha # allergia # orrspray # pollenallergia # immunrendszer

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés