Ezeket látta már?

Rossz lehelet... mit tehetünk ellene?

Hogyan szabadulhat meg a rossz lehelettől? Kutatások szerint négy emberből egy küzd ezzel a problémával. Mi okozza a rossz leheletet és hogyan kezelhetjük? Íme néhány hasznos tipp.

A rossz lehelet sok mindenből adódhat: az ételektől, italoktól kezdve, melyeket fogyasztunk, a mindennapi higiénián át általános egészségi állapotunkig sok tényező okozhatja. Azaz a legjobbakkal is megesik, hogy nem üde és friss a leheletük.

Hogyan szabadulhatunk meg a rossz lehelettől?

Rossz lehelet... mit tehetünk ellene?

1. Nem mindegy, mit rágunk

Természetesen a rossz lehelet elleni elsősegély legnyilvánvalóbb eszköze a fogak és a nyelv tisztítása. Igen, a nyelv tisztítása is nagyon fontos, hiszen itt telepedik meg rengeteg, rossz leheletet okozó baktérium. A szájvíz és a cukormentes rágógumi foglalja el a következő helyet a gyors segítséget nyújtó eszközök listáján. Ha jobban szereti a természetes dolgokat, rágcsáljon mentalevelet.

2. Igyunk eleget!

Rossz lehelet, szájszag, pállott száj - akárhogy is nevezzük, mindannyian ismerjük a furcsa, áporodott leheletet, amelyet akkor tapasztalunk, amikor egy ideig nem nyitjuk ki a szánkat - például alvás után. Ezt a jelenséget a dehidratáltság, azaz a szájüreg kiszáradása okozza. Ezért is fontos, hogy napközben elég vizet igyon. Az egy kis ánizs vagy fahéj hozzáadásával készített borsmenta tea ugyancsak jó szolgálatot tehet.

3. Öblögessünk hidrogén-peroxiddal

Tudjuk, hogy borzasztóan hangzik, mégis: ha hidrogén-peroxid oldatból és vízből álló keverékkel gargalizál 5-30 másodpercig, az azonnali és hosszan tartó, hatékony megoldást jelent a mikróbák által okozott rossz leheletre. A hidrogén-peroxid szinte minden háztartásban megtalálható. Ha Ön mégsem tart belőle otthon, megvásárolhatja a gyógyszertárban vagy valamelyik drogériában. Bár íze gyógyszerre emlékeztet, rendkívül olcsó - olcsóbb mint a rágógumi - és igazán hatékony!

4. Igyunk egy pohár hideg tejet...

Ez a recept segít az ún. ételszagú lehelet elűzésében. Ha Ön például szereti a fokhagymát, akkor bizony nehéz ellenállni a kísértésnek, hogy adjon belőle a különböző ételekhez. Valóban nagyszerű ízt ad az ételnek, ráadásul antibiotikus hatása is van. Ne aggódjon, a nagymamák bevált receptje szerint egy pohár tej evés után megszünteti a kellemetlen leheletet.

Óvatosan a fokhagymával!

Ha találkozóra vagy randevúra megy, mindenképpen jobb kihagyni a fokhagymát, hiszen ennek szaga a bőrön is áthatol.

Meglátja, a fenti tippek biztosan megteszik a hatásukat. Ha rászoktatja magát arra, hogy napi szinten alkalmazza őket, a régi, "ébredés utáni" lehelet hamarosan csak homályos emlék lesz.

Forrás: Napidoktor
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához