Ezeket látta már?

Védőoltás után: ettől lehet jobb a koronavírus vakcina hatása

Betegségek
2021. október 21. 18:04
koronavírus, védőoltás, hatása, rizikó, covid-19, sport, mozgás

Ha ezt betartja, erősebb lehet a koronavírus elleni védőoltás hatása!

A rendszeres testmozgásnak számtalan pozitív hatása van az egészségünkre, többek között a betegségekkel szembeni ellenálló-képességet is javítja. Ráadásul, még a koronavírus elleni védőoltás is hatékonyabb azoknál, akik sportolnak – állítja egy kutatás.

A rendszeres mozgás erősíti az immunrendszert, erősíti a védőoltás hatását is

Régóta tudjuk, hogy a rendszeres, nem túlságosan megerőltető testmozgás (mint amilyen a hetente többször végzett súlyzós edzés, kocogás, séta, úszás, jóga vagy kerékpározás) számtalan előnnyel kecsegtet, hatására többek között csökken a krónikus betegségek kialakulásának esélye, javul a szív és a tüdő egészsége, nem is beszélve a hangulatra vagy az agyműködésere gyakorolt pozitív hatásokról.

A rendszeres mozgás az egyik legkiválóbb immunerősítő is egyben, akár harmadával is csökkentheti annak a rizikóját, hogy valaki elkapjon valamilyen fertőző betegséget, vagy a fertőzés után súlyos, akár halálos kimenetelű szövődmények alakuljanak ki nála.

Azonban a rendszeres mozgás a védőoltásokat is hatékonyabbá teheti – derítette ki egy nemrég publikált kutatás. A szerzők összesen 35, mintegy félmillió önkéntes bevonásával készült vizsgálat eredményeit elemezték. A résztvevők minimum 30 percet mozogtak, a hét öt napján – ez a nemzetközileg javasolt mozgásmennyiség. Úgy találták, hogy az aktív életet élőknél jóval nagyobb az esélye annak, hogy a vakcinációt követően magas lesz az antitestek mennyisége, összehasonlítva azokéval, akik nem mozogtak rendszeresen. Vagyis, annál, aki hetente több alkalommal is sportol, annál a védőoltások erősebb immunválaszt váltanak ki.

Hogyan hat a mozgás az immunrendszerre?

Az aktív életmód több szempontból is jótékony hatással van az immunrendszerünkre a fertőző betegségekkel, illetve azok súlyos szövődményeivel szembeni küzdelemben. A „legegyszerűbb” megközelítés szerint a testmozgás maga erősebbé teszi az immunrendszert, például növeli különböző immunsejtek mennyiségét és csökkenti a gyulladásos folyamatokat a szervezetben.

Ez is érdekelheti:

Emellett az egyik leghatásosabb rizikócsökkentő tényező, ami a súlyos, krónikus betegségek kialakulását illeti. A rendszeresen sportolóknál sokkal kisebb az esélye a túlsúlynak, a diabétesznek, a szív- és érrendszeri panaszoknak vagy a tüdőbetegségeknek. Ezek a problémák pedig mind növelik annak a kockázatát, hogy egy fertőző betegség (pl. a COVID-19) súlyos, életveszélyes szövődményeket okozzon.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# vakcina # sport # oltás # mozgás # koronavírus

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés