Ezeket látta már?

Fog- és szájápolás - a kórházban

Betegségek
2011. június 28. 11:00
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Fontos a szájápolás a kórházban töltött napokon is! A Journal of Clinical Periodontology című lapban hamarosan megjelenő friss kutatás szerint a kórházi tartózkodás ront az orális egészségi állapotokon, ami mögött a kórházi fertőzések, illetve a romló életminőség állhat.

A kutatás öt 1998 és 2009 között Angliában, az Egyesült Államokban, Franciaországban és Hollandiában végzett tanulmány adatait nézte át, melyekből kiderült, hogy a kórházban töltött idő alatt - főleg a légzési nehézséggel küzdő páciensek esetében - gyakoribb a fogkő kialakulása, továbbá az íny- és nyálkahártya-gyulladás.

fogak-2-d00000BC3190a34d25008

Forrás: Medipress


Korábbi tanulmányok során a rossz szájhigiéniás állapotokat a szegényes táplálkozáshoz, rossz életkörülményekhez kapcsolták, a mostani vizsgálat azonban kiemeli, hogy kórházi körülmények között gyakran kevesebb figyelem fordul a száj egészségi állapotára, ami káros következményekkel járhat.

Dr. Nigel Carter, a Brit Fogászati Alapítvány vezérigazgatója így nyilatkozott: "A nehéz kórházi körülmények között elkerülhetetlen, hogy kevesebb figyelem jusson a szájhigiéniára, mégis fontos lenne, hogy az ebből fakadó kockázatokat elkerüljék a betegek. Ugyan vannak bizonyos előírások ezzel kapcsolatban, de a kórházi dolgozók számára nincsenek konkrét útmutatások.

A családtagok és a barátok segítsége - akik egy segítő telefonvonalon keresztül kórházi nővérektől kérhetnek tanácsot, hogyan tudják hozzátartozóikat, ismerőseiket segíteni a szájápolás terén a kórházi időszak, vagy a hazatérés után - sokat jelenthet e tekintetben a betegek számára."

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# fogászati betegségek # terápia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés