Ezeket látta már?

Kezeléssel kapcsolatos tévhitek

Kezeléssel kapcsolatos tévhitek

Igaz-e, hogy a bárányhimlő helyes kezelése során rázókeverékkel kell bekenni a viszkető kiütéseket, sebeket?

A bárányhimlős bőrt nem szabad semmivel sem bekenni, a rázókeverék használata tilos! Ha a kiütéseket nem hagyjuk szellőzni, felülfertőződhetnek és bőrgennyedést, maradandó hegeket okozhatnak.

Igaz-e, hogy bárányhimlős beteg nem fürödhet?

Hosszú ülőfürdő valóban nem javasolt, de zuhanyozni naponta akár többször is lehet, mivel a bőr tisztántartása nagyon fontos egy bárányhimlős beteg esetében, főleg a további fertőzések elkerülésének érdekében. A bőrt soha nem dörzsölve, hanem törölközővel óvatosan leitatva szárítsuk meg.

Hajat is lehet mosni samponnal, illetve öblíteni, de szárításnál ne dörzsöljük a fejbőrt! Vigyázni kell a fésülésnél is, nehogy a hólyagokat megsértsük.

Igaz-e, hogy bárányhimlős nem mehet levegőre, a legjobb, ha a betegség lezajlásának végéig otthon marad?

Szobafogságot az alábbi okokból szoktak javasolni: egyrészt a szabadban sokkal nagyobb az esélye annak, hogy újabb fertőzések érhetik a legyengült immunrendszerű beteget, másrészt minden betegség hamarabb átvészelhető nyugalomban. Azonban egy néhány perces séta nem árt, friss levegőre szüksége van a betegnek is. A hosszabb kintmaradás azért sem javasolt, mert fertőző betegségről van szó. Mivel a bárányhimlő cseppfertőzés útján terjed, a beteg a szabadban is éppen ugyanúgy fertőz, mint egy zárt helyen. Amikor a hólyagok bepörkösödnek, már hosszabb időre lehet szabad levegőre menni.

Igaz-e, hogy a bárányhimlős beteget jobb melegben tartani, hogy a hólyagok könnyebben és gyorsabban kijöjjenek?

A szobahőmérséklet a legoptimálisabb a gyógyulásra, nem kell túlzottan meleg környezetben lennie a betegnek. A hólyagok száma kizárólag az immunrendszer erősségétől függ, ezt a hőmérséklet lényegesen nem befolyásolja.

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához