Ezeket látta már?

Hirdetés

Hogyan kezeljük az éjszakai köhögést?

Bronchostop gyerek1 2000px

Az őszi-téli megbetegedések egyik legnehezebben tolerálható tünete a köhögés, ami nemcsak egyszerűen kellemetlen, de - megfelelő kezelés híján - komolyabb következményekkel is járhat. A betegeket leginkább az éjszakai köhögés viseli meg - ezért nem mindegy, mivel enyhítjük a panaszokat, amik adott esetben alvászavarokhoz vezethetnek.

Ezért kell időben cselekedni

A köhögés voltaképpen a szervezet védekező mechanizmusa, amely megtisztítja a légutakat az idegen anyagoktól és a feleslegben termelt váladéktól. Kiváltó okai különbözőek lehetnek, ezért ha a panaszok hosszabb ideje állnak fenn, mindenképp javasolt orvoshoz fordulni. A leggyakrabban azonban a megfázás, heveny felső és/vagy alsó légúti fertőzés tüneteként jelenik meg, és jobb esetben néhány nap alatt elmúlik, ritkábban akár két hétig is elhúzódhat. Általában két szakaszban jelentkezik: kezdetben a torok irritációja által kiváltott száraz, azaz improduktív köhögéssel van dolgunk, ami később, - a tüdőben képződő nyák vagy váladék ürülése révén - hurutossá, avagy produktívvá válik. A köhögés csillapítására nem csak azért van szükség, mert kellemetlen és az életminőség rovására megy: alvászavart, stresszt, inkontinenciát, mellkasi fájdalmat és hányást is előidézhet - különösen gyermekeknél.

De miért más az éjszakai köhögés?

Bármelyik fajtájával állunk is szemben, tagadhatatlanul kellemetlen jelenségről van szó, ami megkeserítheti a napjainkat, még inkább az éjszakáinkat. Ugyanis fekvő helyzetben a tüdő bizonyos részeinek légáramlása megváltozik, emellett alvás során a hörgők átjárhatósága csökken, ami különösen akkor nehezíti meg a légzést, ha eleve gyulladás, váladék vagy irritáló anyagok jelenléte akadályozza a normál működést. Ehhez még társul a szájon át történő légzés, ami kiszárítja a nyálkahártyát, fokozva ezzel az irritációt. A fűtési szezonban ráadásul tovább súlyosbítja a beteg állapotát, ha nem elég párás a hálószoba levegője. Ilyenkor a szervezet azon dolgozik, hogy kitisztítsa a légutakat, vagyis a köhögés gyakorisága fokozódik. Különösen abban az esetben, ha a páciens a nappal is alkalmazott köptetőhöz fordul, ami a váladék kiürülését célozza. Ezzel szemben az éjszakai kezelés általában a köhögési reflex csökkentésére összpontosít, direkt hatású köhögéscsillapítók vagy gyulladáscsökkentők alkalmazásával. Ugyanakkor az alsó légutak érzékenységét is fenn kell tartani, hogy elkerüljük a váladék okozta elzáródást.

Nem köptet, hanem csillapít

A köhögés tüneteinek kezelésére már régóta használnak gyógynövényeket. Ezen tradíciók mentén került kifejlesztésre a különleges összetevők kombinációjából álló Bronchostop Trio köhögés és megfázás elleni belsőleges oldat, amely más készítményektől eltérően, nem köhögtet vagy köptet. Az orvosi zilizgyökérnek bevonó, a lándzsás útifűnek nyugtató, a hársvirágnak izzasztó hatása van elsődlegesen. A száraz kivonatukból készült növényi gyógyszer a megfázás korai tüneteit kezeli: csillapítja a száraz és éjszakai köhögést, enyhíti a torokirritációt, támogatja a hőemelkedéssel vagy lázzal járó izzadást. A vény nélkül kapható belsőleges oldat alkohol-, laktóz és gluténmentes, nem tartalmaz mesterséges színezéket vagy genetikailag módosított szervezeteket, és akár már 4 éves kortól adható.

www.bronchostop.hu

Vény nélkül kapható gyógyszer.

Forgalmazza: MagnaPharm Hungary Kft.

Budapest, 1142 Gizella út 42-44.

BST-2022.10/02, lezárás dátuma: 2022.október 6.

kockazatokrol22

HAGYOMÁNYOS NÖVÉNYI GYÓGYSZER, A JAVALLATOKRA VALÓ ALKALMAZÁSA A RÉGÓTA FENNÁLLÓ TAPASZTALATON ALAPUL!

Forrás: Bronchostop
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához