Ezeket látta már?

Szponzorált tartalom

Lehet ok szakításra a hüvelygomba?

Betegségek
2021. szeptember 01. 12:00
shutterstock 770924947

Ha valaki nemi úton terjedő betegséget szerez, akkor bizony egyértelmű, hogy a partnere a ludas. Érthető hát, ha a vétkesnek ezek után kiadják az útját, no de mi a helyzet a hüvelygombával? Vajon az is lehet ok a szakításra?

Kapcsolati vihar hüvelygomba miatt

– Kis híján szakítottunk a barátommal a vacak hüvelygombám miatt! – meséli Kitti. – Azt hittem, tőle kaptam el valamilyen betegséget. Biztos voltam benne, hogy megcsalt, és egy másik nőtől hozta haza a kórt. Ő persze egyre csak azt hajtogatta, hogy csakis én lehettem csapodár, és én szedtem össze egy másik férfitól a nyavalyámat. Aztán a nőgyógyász mindkettőnket felvilágosított, hogy az ilyen hüvelyi bajokat nemcsak „elkapni” lehet, hanem számos egyéb okból kialakulhatnak. Így szerencsére lecsillapodtak a kedélyek, és végül kibékültünk.

Nemi betegség-e a hüvelygomba? Nem az!

A hüvelygomba még olyankor is próbára tehet egy kapcsolatot, ha a párocska nem is okolja egymást a fertőzés „behurcolásáért”. Hiszen a gombás fertőzésre jellemző kellemetlen viszketés, égő érzés, no meg a nem különösebben vonzó, túrós-szemcsés állagú hüvelyi folyás miatt a partnereknek érthetően nincs sok kedvük összebújni. Törvényszerű következmény tehát a kielégületlenség és az ebből fakadó frusztráció. Jó hír viszont, hogy a hüvelygomba egyáltalán nem tartozik a nemi betegségek közé. Olyannyira nem, hogy akár szexuális aktustól függetlenül is kialakulhat. A probléma általában akkor jelentkezik, ha a hüvely érzékeny biológiai egyensúlya valamely okból megbomlik. A Candida gombák, amelyek amúgy normál esetben is jelen vannak a hüvelyflórában, ilyenkor túlszaporodhatnak, és ez okozza a panaszokat.

Mitől alakulhat ki a hüvelygomba?

A hüvelygomba számos okból kialakulhat. Gyakori eset például, amikor a női hormonális rendszer működésében következik be valamiféle változás: ilyen lehet akár a túlzott stressz, egy drasztikusabb fogyókúra vagy bizonyos hormontartalmú gyógyszerek (pl. fogamzásgátló) szedése. De még számos egyéb ok állhat a fertőzés hátterében, így akár a műszálas vagy túl szűk, rosszul szellőző alsóruházat viselése is hajlamosító tényező lehet.

Mit lehet tenni, ha megvan a baj?

Gombás hüvelyfertőzés esetén fontos, hogy mielőbb kérjünk szakszerű, orvosi segítséget, azaz keressük fel a nőgyógyászt, aki előírja megfelelő terápiát. Szükség lehet szájon át szedhető gyógyszerre, illetve bizonyos esetekben a partnert is kezelni kell. A probléma helyi, kiegészítő kezeléséhez pedig hasznos segítségünkre lehetnek a patikában recept nélkül kapható hüvelygomba elleni készítmények. Olyat is választhatunk, amely nemcsak a gombák szaporodását gátolja, hanem egyúttal a hüvelygomba kellemetlen tüneteit, az égő érzést és a viszketést is enyhíti.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Phytotec Hungária
# intim egészség # Micovag # hüvelygomba # hüvelygomba ellen # intim fertőzés

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés