Ezeket látta már?

Lézeres visszérkezelés - és műtét, melyik a jobb?

Betegségek
2011. szeptember 26. 12:12
Módosítva: 2016. február 14. 11:04

A legújabb kutatás alapján a lézeres kezelés nem múlja felül a szabványos sebészeti eljárást a visszér kezelésében. A széles körű tanulmány kimutatta, hogy két évvel a kezelés után nincs jelentős különbség a két eljárás esetében az új visszerek kialakulásában.

A visszér gyakori rendellenességnek számít a felnőtt népesség körében. Többnyire nem okoz komolyabb problémát, de súlyos esetekben fájdalmat és duzzanatot, sőt időnként sebeket vagy vérrögöt is kiválthat. Kevésbé súlyos esetekben mozgással, fogyással és kompressziós harisnyával csillapítható a fájdalom, és megelőzhető az állapot súlyosbodása. Súlyos esetekben azonban az a hagyományos eljárás, hogy műtéti úton eltávolítják az eret. A beavatkozás biztonságos és hatékony ugyan, számos betegben mégis új visszerek fejlődnek ki az erek újranövekedése következtében.

viszer-lab-d0000116Ae3d967d2fd29

Forrás: Budai Egészségközpont


Az endovénás lézeres abláció egy alternatív eljárás, mely során lézerrel semmisítik meg a visszeret. Magasabb ára ellenére egyre nagyobb népszerűségnek örvend, mivel kevésbé invazív, mint a hagyományos műtét. Korábban kevés kutatás született a lézeres kezelés és a műtét összehasonlításával kapcsolatban. A hamburgi Saarland Egyetemi Kórház kutatói Dr. Knuth Rass vezetésével 400 beteget osztottak be a két eljárás valamelyikére. A két év múlva elérhető 316 beteg közül a lézeres kezelésen átesettek 16 százalékában újult ki a visszér. A műtéten átesettek körében ugyanez a szám 23 százalék volt, ami a kutatók szerint elég elenyésző ahhoz, hogy akár a véletlennek lehessen betudni.

Az Archives of Dermatology szaklapban megjelent tanulmány szerint a mellékhatások tekintetében is voltak eltérések. A lézeres kezelésen átesettek közül többen tapasztaltak vérrög okozta duzzanatot, fájdalmat a beavatkozás után illetve bőrelszíneződést. A műtéten átesett betegeknek viszont átlagosan másfél nappal tovább tartott, mire újra visszatérhettek munkahelyükre.

A kutatók összességében arra a következtetésre jutottak, hogy a két eljárás egyformán hatékony, és a páciensek 98 százaléka állította, hogy amennyiben orvosilag szükségessé válna, újra alávetné magát a rajta elvégzett beavatkozásnak.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# érbetegségek # orvosi beavatkozások # terápia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés