Ezeket látta már?

Milyen ágyneműben aludjunk?

Betegségek
2010. január 25. 14:04
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Egy hét - 168 óra. Ebből körülbelül 40-et átdolgozunk, 2 órát zuhanyozással, 8-at evéssel, 18-at tévénézéssel töltünk. És a legtöbb időt, körülbelül 56 órát átalusszuk. Azaz, az ágyban töltjük életünkben a legtöbb időt. Természetes tehát, hogy nagyon oda kell figyelnünk, milyen ágyban, milyen ágyneműben és kivel alszunk.

Izzadás, kényelmetlen fekvés, forgolódás. Ha rosszul alszunk, annak keservesen megfizetjük az árát, egész napos nyűgösséggel és fáradtsággal.

A szervezet - bár látszólag pihen- tulajdonképpen ugyanakkor keményen dolgozik. Testünkben ugyanis remekül működik a munkamegosztás: éjjel kapcsol be a nappal pihenő vegetatív idegrendszer.

Dr. Bernát István alváskutató: "Mint a színházban a díszletmunkások. Ha előadás közben dolgoznak, akkor is baj van, ha a két felvonás között nem dolgoznak, akkor is baj van, tehát a háttéripar, a keringés, légzés, egyéb tudat alatti működések szabályozásában vesz részt az idegrendszer."

A vese, a máj, a lép- minden szervünk ekkor végzi el a méregtelenítést és a tartalékok feltöltésének munkáját. Mint egy boltban, ahol éjjel pótolják az árukészletet.

Szerencsére a modern tudomány mindent megtesz, hogy a legújabb technikai vívmányokat is felhasználva dédelgethessük testünket alvás közben is: ma már egy paplan nem csak melegít, hanem számos más trükköt is tud.

Dóczi Péter, szakértő: "Olyan kikészítésű textília, amiben gyakorlatilag kapszulák vannak elhelyezve, természetesen mikroszkopikus méretűek, ezeket feltöltik azokkal az alapanyagokkal."

Dörzsölés hatására ezek a mikrokapszulák gyakorlatilag kiszakadnak, elpárolognak azonnal. Ezért aztán alvás közben kívülről- belülről szépülhetünk is, sőt, a paplan fejünkre húzása nem csak a hideg és a rossz álmok ellen véd, hanem a káros sugarak ellen is.

Bár a kutatók sem tudnak megegyezni abban a kérdésben, hogy a testünket állandóan érő sugárzások, például a mobiltelefonok térereje mennyire hat károsan a szervezetre, a paplanok leges-legjobbjai még ezt a mikrohullámot is képesek kiszűrni- amint ezt egyszerűen kísérletünk is bizonyítja. Ez tehát az igazi csúcstechnológia, a paplanok Ferrarija, de mára az egyszerűbb darabok között is találhat mindenki saját ízlésének, fázósságának és izzadékonyságának megfelelőt.

Ez a ¾ liter víz- körülbelül ennyi vizet vesztünk egy éjszaka, ennyi folyadékot kell az ágyneműnek felszívnia és elpárologtatnia a levegőbe. Ez bizony kemény munka.

Egy 40 éves paplan már olyan fajta terhelésnek volt kitéve, annyi nedvességet szívott magába, annyira összetöredeztek a szálai, hogy bármennyire is gondosan tisztították, már nem az igazi.

Tehát akár a nagymama dunyhájába takarózunk, akár a legújabb csúcsmodellt vásároljuk meg, ha igazán jól akarunk aludni, maximum 10 évenként le kell cserélnünk a paplant. Mert egy jót aludni időnként mindenkinek muszáj.

Tekintse meg a témához kapcsolódó videót!

forrás: http://www.freepress.hu

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: freepress.hu
# alvászavar # pszichés betegség

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés