Ezeket látta már?

Hihetetlen, de már petefészket is lehet nyomtatni

2017.05.21. Módosítva: 2017.05.21.

Nők millióin segíthetne az a módszer, amelyben mesterségesen, 3D-s nyomtatással előállított petefészket használnának terméketlen, akár rákkezelésen átesett betegeken is.

Az eljárás egyik legnagyobb pozitívuma valószínűleg az lenne, hogy a hozzá szükséges alapanyag előállítása megfizethető lenne, ráadásul az egereken folytatott kísérletek is bizakodásra adnak okot.

Ezt a szintetikus petefészket nagyjából úgy kell elképzelni, mint egy áramkört, amely a szervezetbe építve, implantátumként a vérellátáshoz kapcsolódna mindenféle külső behatás nélkül, közel egy hét alatt. A módszer azonban nem csak ebben lenne hasznos, hiszen sok fiatal, rákbetegségen átesett lány kerülhetné el a hormonpótló terápiát, így szinte természetes úton mehetne végbe rajtuk a pubertás időszaka, majd évtizedekkel később a menopauza is.

Menstruáló robotot is összeraktak már kutatótk, nézze meg, miben fog ez nekünk segíteni!

Amilyen egyszerűnek tűnik a megoldás, épp annyira bonyolult is, hiszen még nem tudjuk, hogy az egereknél már sikeresen alkalmazott eljárás hogyan működik majd embereknél. A tüszők méretei egyáltalán nem hasonlítanak és gyorsabban is nőnek egészen addig, ameddig szabad szemmel láthatóvá nem válnak.

A testreszabott testrészek kialakítása után viszont ez lehet a 3D-s nyomtatás orvosi alkalmazásának másik nagy dobása, hiszen létfontosságú szerveket hozhatnánk létre szintetikusan, olcsón és a lehető legnagyobb precizitással, a páciens testéhez alakítva.

Forrás: theguardian.com

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához