Ezeket látta már?

Hirdetés

Ön tudja, mi mindent rejt a „titkos” női patika? (x)

Betegségek
2019. november 05. 10:38
Depositphotos 31061801 l-2015 2

Sokan tartanak otthon házi patikát, a legfontosabb gyógyszerekkel és kötszerekkel, amelyekhez bármelyik családtag hozzáférhet. Csakhogy létezik emellett egy külön „női” patika is, olyan dolgokkal, amelyeket kizárólag a család nőtagjai használnak.

A titkos női patika

Diszkrét kis doboz a fürdőszobapolcon, vagy a szekrény kevésbé elérhető zugában. Egy titkos rekesz, amely „intim” dolgokat rejt: csupa olyasmit, amelyet a nők szoktak használni. Tampon, intim betét, tisztasági betét, esetleg menstruációs kehely található benne. Mindezek mellett pedig – nagyon helyesen! – egyre általánosabb, hogy a tikos női patikában helyet kap valamely hüvelyflóra-regeneráló készítmény is, amilyen például a Vitagyn C tejsavas hüvelykrém.

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz

Forrás: EgészségKalauz


A nők féltve óvott testrésze: a hüvely

Valójában nem a hüvely, hanem a hüvelyi természetes savas pH az, amelyet a nőknek minden körülmények között védelmezniük kell. A savas közeg ugyanis akadályozza a kórokozók elszaporodását, így ha sikerül fenntartanunk a hüvelyi pH-t, azaz nem borítjuk fel ezt a kényes egyensúlyt, azzal a gyakran emlegetett és sokak által rettegett bakteriális hüvelyfertőzés kialakulását is megelőzhetjük. A savas kémhatás megőrzéséhez alapvetően a hüvelyflóra hasznos tejsavbaktériumait, a Lactobaillusokat kell „jól tartanunk”, amelyhez a Vitagyn C tejsavas hüvelykrém hasznos segítség lehet.

Kettős védelem nőknek

A Vitagyn C tejsavas hüvelykrém képes megóvni a hüvelyi pH-t. Kettős védelmet biztosít: tejsavtartalma optimális a hüvelyflóra savasságának megóvására, illetve helyreállítására, ami egyrészt elősegíti a hüvely saját Lactobacillus-flórájának növekedését, másrészt gátolja a kórokozók megtapadását és szaporodását a hüvelyben.

A legújabb kutatások szerint a nők Lactobacillus-flórája korántsem egységes, emiatt egyre inkább terjed az a vélemény, hogy talán szerencsésebb a saját tejsavbaktériumaink növekedését elősegítenünk ahelyett, hogy kívülről juttatnánk „idegen” tejsavbaktériumokat a hüvelybe. A Vitagyn C tejsavas hüvelykrém – ellentétben számos egyéb hüvelyflóra-regenerálóval – nem tartalmaz Lactobacillust. Tartalmaz azonban úgynevezett prebiotikumot, amely a saját tejsavbaktérium-flóra szaporodását hivatott támogatni. A krém mellé csomagolt applikátorok segítségével a készítmény higiénikusan adagolható. A patikában recept nélkül kapható Vitagyn C hüvelykrém terhesség és szoptatás ideje alatt is biztonsággal használható, bár ezen esetekben a kismamák mindenképpen egyeztessenek a kezelésről a nőgyógyászukkal. A Vitagyn C nemcsak a hüvelyi pH megóvására javasolt, hanem az esetleg már kialakult bakteriális hüvelyfertőzés kiegészítő kezelésére is alkalmas.

Miről lehet felismerni a bakteriális hüvelyfertőzést?

A bakteriális hüvelyfertőzés (vaginózis) viszonylag egyszerűen azonosítható jellegzetes tünetéről, az áttetsző vagy szürkésfehér színű, bőséges és híg hüvelyfolyásról, amelynek kellemetlen, leginkább a halra emlékeztető szaga van. Ez a probléma általában olyankor alakul ki, amikor a tejsavtermelő Lactobacillusok száma valamiért megcsappan, és ettől megváltozik a hüvelyi savas pH. A bakteriális vaginózis gyakran alakul ki például egyéb betegség miatt elrendelt antibiotikum-kúra után, mivel a szedett gyógyszer nemcsak a kórokozókat pusztítja el, hanem a hüvelyflóra hasznos Lactobacillus-állományát is megtizedelheti. Éppen ezért érdemes az antibiotikum-szedés idején Vitagyn C hüvelykrémet is használni, megelőzendő a későbbi nőgyógyászati problémák kialakulását. Hormonális okokból is eltolódhat a hüvelyi pH, ezért terhesség, szoptatás vagy a klimax idején a nők gyakran szembesülhetnek a bakteriális vaginózissal, és egyeseknél a fogamzásgátló tabletta szedése, másoknál a gumióvszer használata ugyancsak fokozhatja a fertőzésre való hajlamot. 

kockazatokrol

Forrás: Egészségkalauz


Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Phytotec Hungária
# Intim gondok – Beszéljük ki! # bakteriális hüvelyfertőzés # vaginózis # bakteriális vaginózis # megelőzés # kezelés # hüvely betegségei # hüvelyfolyás # Lactobacillus # klimax # fogamzásgátló tabletta # óvszer

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés