Ezeket látta már?

Hihetetlenül ritka terhesség: két külön méhben vár ikreket egy nő

anyaméh, csecsemő, ikrek, ritka terhesség

Egy alabamai nő, aki kettős méhvel született, két babával terhes – külön-külön anyaméhben.

A 32 éves Kelsey Hatcher 17 éves korában tudta meg, hogy két méhe és két méhnyaka van. Az orvosi nevén uterus didelphys-nek nevezett állapot a lakosság körülbelül 0,3 százalékát érinti és legtöbb esetben az anyuka ilyenkor nehezen esik teherbe.

Richard Davis, a Birminghami Női és Csecsemők Központjának alabamai egyetemének anya- és magzatgyógyászati ​​specialistája szerint az ilyen esemény valószínűsége körülbelül „1 a millióhoz” a Good Morning America című lapnak nyilatkozva .

Bár Hatcher tisztában volt ezzel az eséllyel, három korábbi terhessége is volt, amikor egyetlen babát hordott ki a kettő közül az egy méhében, és mindezt komplikációk nélkül. Így amikor a nővér észre vett egy második babát is a nyolchetes vizsgálat során, Hatcher teljesen ledöbbent.

"Mielőtt bármit is mondhatott volna, azt mondtam: Úristen, van még egy" - emlékezett vissza Hatcher. "Fél órán át csak nevettem, mert olyan lehetetlennek tűnt."

A Hatchert gondozó orvosi csapat ikertestvérként kezeli a babákat

"Sok különböző típusú ikerterhesség létezik" - mondta Shweta Patel, a Hatcher's OB-GYN. "Valószínűleg az történt, hogy külön ovulált, és minden petevezetékben egy petesejt érkezett, majd a spermiumok mindegyike külön-külön a két méh felé haladt, és a megtermékenyítés is külön történt meg."

A csapat több hónapot töltött a kutatással és a babák érkezésére való felkészüléssel – Hatcher nyolchetes vizsgálata májusban volt, a babák pedig karácsony napján esedékesek.

"Nincs olyan igaán gyakorlott szakértő, aki tudná, miként kell kezelni egy ilyen esetet. Az alapszintű tanításunkra, az alapszintű tudásunkra és a terhesség normális fiziológiájára hagyatkozhatunk csak, amelyet megpróbálunk a legideálisabban alkalmazni a terhesége alatt" - mondta a kezelőorvos.

Sokféle forgatókönyv valóra válhat még a szülés során; az is lehet, hogy az egyik méh elkezd összehúzódni, míg a másik nem, és a babák különböző időpontokban születhetnek. Patel szerint a csapat és Hatcher egy sor elképzelhető variációt megvitattak, beleértve a hüvelyi szülést vagy a császárt mindkét babánál.

A nő a bonyolult terhesség ellenére optimista

„Ha túl sokat foglalkozom vele, belegabalyodok a saját félelmeimbe, és az biztosan nem tesz jót” – mondta Hatcher a Washington Postnak nyilatkozva. „Próbálok a pozitívumokra koncentrálni, tudom, hogy a legjobb kezekben vagyok, és bízom benne, hogy a dolgok nagyszerűen fognak alakulni, mást aligha tehetek.”

Bár ritka, Hatcher nem az egyetlen méh didelphysben szenvedő személy, aki az elmúlt években mindkét méhében babát hordott. 2020-ban az Egyesült Királyságban egy volt egy hasonló eset. Egy másik brit nő pedig, akinek méhnyakrákja volt, három csecsemőt szült – egyet az egyik méhében, illetve egypetéjű ikreket a másikban. Hasonló történt 2019-ben Bangladesben, amikor egy nő ikreknek adott életet 26 nappal első babája koraszülése után.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Ezzel a szűréssel csökkenthető a koraszülés kockázata

Mi a Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

terhesség

Forrás: IFLScience
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához