Ezeket látta már?

Nagy mennyiségű hamisított szorongásoldót foglalt le a BRFK

Gyógyszerterápia
2014. november 04. 14:12
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Vigyázat, nem az, aminek látszik! A Budapesti Rendőr-főkapitányság egy Nagytétényi úti pincében gyógyszerkészítésre alkalmas berendezéseket, eszközöket talált és több ezer „Rivotril 2 mg” feliratú üveget foglalt le – tájékoztatta a magyar gyógyszerhatóság a Népszabadságot.

A GYEMSZI OGYI a BRFK által lefoglalt készítményekről megállapította, hogy azok hamisítványok. Bár valóban a Rivotril 2 mg tabletta hatóanyagát, a klonazepámot tartalmazzák, de a jelzettnél kisebb mennyiségben, és tablettánként nagymértékben eltérő tartalomban.

gyogyszer-labor-d0000109A3bd32de449db

Forrás: Sajtóközlemény


A csomagolóanyag sem egyezik meg az eredetivel, a készítmény külső csomagolása (doboza) és az abban elhelyezendő betegtájékoztató hiányzik, egyáltalán nincs.

A legális gyógyszerellátási lánc valamennyi szereplőjének a tevékenysége (gyógyszergyártó, nagykereskedő, gyógyszertár) hatóságilag engedélyezett és folyamatosan ellenőrzött, emiatt ezek a készítmények gyógyszertári forgalomba biztosan nem kerülhettek.

A klonazepám a benzodiazepin származékok csoportjába tartozó pszichotróp anyag. Epilepszia, szorongásos állapotok, pánikbetegség kezelésére alkalmazzák. A t orvosi javaslatra, a gyógyszertárban csak recept ellenében adhatják ki.

A szerkesztő hozzászól

Kedves Olvasók!

Oldalunkon alapelv, és a reklámtörvény vonatkozó része is előírja, hogy vényköteles gyógyszert annak forgalmi, ún. fantázianevével tilos feltüntetni a nagyközönség számára.

Ezt az esetet azért tekintjük kivételnek, mivel itt gyógyszerhamisítás történt, és szeretnénk mindenkit megóvni az esetleg "kéz alatt" megvásárolt hamis gyógyszerektől, melyek számos veszély forrásai lehetnek...

üdvözlettel, a szerkesztő

Alkalmazása függőséghez vezethet, hosszú időtartamú vagy nagy adaggal történő kezelés esetén beszédzavart, koordinációs zavart, erőteljes vérnyomáscsökkenést, bizonytalan járást és memóriazavart okozhat.

A hamis gyógyszerek gyártása során bármilyen veszélyes szennyező anyag kerülhet a készítménybe, a minőségükért senki nem felel. Emiatt és az esetlegesen fellépő mellék- és gyógyszer kölcsönhatások, valamint az orvosi felügyelet hiánya miatt, alkalmazásuk még akkor is veszélyes lehet, ha az eredetivel azonos mennyiségű hatóanyagot tartalmaznának.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: HENT (Hamisítás Elleni Nemzeti Testület)
# életmód # terápia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés