Ezeket látta már?

Alkoholelvonó miatti gyógyszernek lehet ilyen hatása? Az orvos válaszol

alkoholelvonó gyógyszer hatása orvos válaszol

Kedves Orvosok! Tiager tablettával kapcsolatban szeretnék kérdezni. Párom alkoholelvonó kúrán vett részt.

Itthoni terápiának este 2 Tiager tablettát írtak fel. Tabletták bevétele után mindíg nagyon gyakran járt pisilni. Izomláz szerű fájdalmai voltak. Fölhívtam a háziorvost ő a tablettában lévő mannit vivőanyag miatt elképzelhetőnek tartotta hogy a gyógyszer miatt van. A területileg illetékes gondozóba hónap végére kaptunk időpontot szabadság miatt.

Önkényesen elkezdtem csökkenteni 3-4 naponta az adagot. Így most 1 és negyed tablettánál tartunk. Már nem kell annyit Wc re járnia, izomláz szerű fájdalmai is enyhültek, viszont a kéz és láb ujjainak az izületei fájnak. Idegrendszeri tünetei nincsenek.

Kérdésem hogy ezek a tünetek lehetnek e ettől a tablettától?

Nagy butaságot csináltam e hogy önkényesen csökkentettem a tablettát? Nagyon félek a gyógyszermellékhatásoktól. Meddig szabad egyfolytában alkalmazni ezt a gyógyszert? Háziorvosunk szabadságon van. Köszönöm ha válaszolnak.

Kedves Kérdező! Nem közöl a betegről olyan adatokat (kísérőbetegségek, egyéb szedett gyógyszerek, stb), amelyeket kérünk, hogy érdemben válaszolni tudjunk. Ezért csak általánosságban tudom mondani, hogy a tiapridnak egyáltalán nem jellemző mellékhatása a fokozódó diurézis. A mannit elmélettel két apró probléma van - egyrészt a gyógyszerben levő mennyisége sem elég ahhoz, hogy ilyen hatást váltson ki, másrészt ha elég lenne, szájon át adva akkor sem szívódik fel a bélből, és nem jut el a veséhez, hogy ozmotikus diurézist okozzon. Elektroliteltérések a tiapriddal előfordulhatnak, erre érdemes figyelni.

A tiaprid adásának a célja az alkoholelvonás során az agresszív, agitált állapotok kivédése/csökkentése. A gyógyszerelés önhatalmú módosítása sohasem jó ötlet, mert a készítményeknek mindig van egy optimális adagja, hogy egy készítménynek több legyen a haszna, mint a rizikója, hiszen ezért adjuk őket. Ha eltér ettől, módosulhat ez az állapot. Minden esetben érdemes ilyen ötlet esetén a kezelőorvosaival felvenni a kapcsolatot, nekik jelezni, ha problémát tapasztal, és az ő utasításuk szerint módosítani a terápián.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Mennyibe kerül a szülőnek, ha orvosira menne a gyerek?

Mi a Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



Forrás: Vakcinainfó - Az orvos válaszol
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához