Ezeket látta már?

Szisztémás lupus (SLE)

2009.08.26. Módosítva: 2015.11.04.

Kérdés: Tisztelt Doktor úr! Még a hetvenes évek végén, torokgyulladás után, kivették a mandulámat, de vesebetegség maradt utána (fehérje a vizeletben). Majdnem tíz évvel később, az összes ízületem lemerevedett. Végigártam az ORFI-t, krónikus poliartritiszt, RA-t állapítottak meg, sok Prednisolont kellett szednem. Lassú javulás után, később mintegy 10 évig Delagilt szedtem, szinte panaszmentes voltam, de rá ment a májamra, és a szememre. Közben megállapították az SLE-t (szisztémás lupus). Régóta szedek Medrolt, 4-8-12 mg, vizhajtót másnaponta káliummal, Detralexet, gyomorvédőt, kalciumot, időnként vitaminokat, és Syncumart. Idén januárban volt trombózisom, májusban orbáncom, júniusban tüdőgyulladásom és bordatörésem - ettől volt állítólag a tüdőgyulladás. A lábszáramon úgy elvékonyodott a bőr, hogy ha beütöm szakad a bőr, és két év mire nehezen begyógyul. A Medroltól meghíztam, (100 kg körüli a súlyom). Nagyon szeretnék Medrol, vízhajtó, és túlsuly nélkül, amennyire lehet egészségesen élni!Ebben szeretném ha segitene valaki! Előre is köszönöm, kicsit sokat írtam, de nem tudtam rövidebben! Tisztelettel:

Válasz:

Az SLE súlyos betegség, kemény immunbénító kezelést igényel. Számos ilyen gyógyszer létezik, de mindegyiknek komoly mellékhatásai lehetnek. Talán szerencsésebb lenne a Medrol adagjának csökkentése, és a szteroid más gyógyszerekkel történő kombinálása (azatioprin, takrolimusz, metotrexát stb.). Ily módon a hatás javítható, a mellékhatások csökkenthetők. Mindezt azonban a kezelőorvosával kell megbeszélnie. A döntés ui. az ő felelőssége. A gyógyszerelés módosítása nélkül az életminőség nem javítható!

Forrás: EgészségKalauz