Ezeket látta már?

Még mindig Fukusima...

Szépségápolás
2013. december 06. 09:41
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

NAÜ: az előrelépések ellenére "nagyon összetett" a fukusimai helyzet. Jelentős előrelépéseket értek el a 2011-ben balesetet szenvedett Fukusima-1 erőmű leszerelése terén, de a létesítményben továbbra is "nagyon összetett" a helyzet - közölte a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) szakértőcsoportja a helyszínen tett ellenőrzést követően.

A NAÜ legutóbbi, áprilisi látogatása óta Japán javította a fukusimai műveletekre vonatkozó stratégiáját, és növelte az erőmű biztonságos leszerelésére fordított erőforrásokat. Ugyanakkor továbbra is jelentős kihívásokkal kell szembenézni a létesítményben, amelyek közül a legfőbbet a radioaktív víz kezelése és tárolása jelenti - írta előzetes jelentésében a NAÜ delegációja.

fukusima-d00000FD10bf477e40095

Forrás: MTI


A NAÜ ez utóbbi téren azt javasolta az erőművet üzemeltető TEPCO energiavállalatnak, hogy minden lehetséges megoldást vegyen számba, köztük a sugárszennyezett víz óceánba engedését is.

Az erőmű területén az elmúlt két és fél évben több százezer tonna radioaktív víz gyülemlett fel, amelyet a reaktorok hűtésére használtak. Amióta a 2011. március 11-i földrengést és cunamit követően tönkrement a hűtőrendszer Fukusimában, napi több száz tonna vizet kell befecskendezni a reaktorok hűtésére.

Szakértők szerint hosszú távon elkerülhetetlen, hogy a víz egy részét kisebb adagokban beleeresszék a Csendes-óceánba, helyi lakosok, halászok és környezetvédők azonban ellenzik a tervet. A NAÜ nem sokkal azután tette közzé előzetes jelentését, hogy a TEPCO bejelentette: mérései szerint a két és fél évvel ezelőtti

atombaleset óta a legmagasabb szintre nőtt a sugárzás szintje az atomerőmű környékének talajvizében.

A fukusimai helyzet kezelése miatt sokat bírált TEPCO a napokban egy másik szervezettől is támogatást kapott. A japán atomipari reformot felügyelő, nemzetközi szakértőkből álló bizottság szerint jól halad az elhasznált fűtőelemek kiemelése az atomerőmű 4-es reaktorának pihentető medencéjéből. A létesítmény mintegy 40 évesre tervezett, 10 milliárd dollárba kerülő bontási folyamatának egyik első és legfontosabb, egyben legveszélyesebb műveletébe november közepén kezdett bele a cég, a munkát egyévesre tervezik.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: MTI
# környezetszennyezés # sugárártalom

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés