Ezeket látta már?

Psoriasis kezelése biológiai terápiával

Orvos válaszol
2009. augusztus 26. 14:39
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Kérdés: Tisztelt Tanácsadó! 53-éves vagyok, 33 éve szenvedő alanya ennek a számomra szörnyü betegségnek ami középsúlyos, de szinte állandósult plakkos pikkelysömör, és ízületi gyulladással is társul. Minden próbálkozásom ellenére sem tudtam elérni a balneoterápián és a kenőcsös kezelésen kivül más fajta kezelési módot. Már szörnyen belefáradtam a mindennapi tortúrába, lelkileg, anyagilag, emberileg. Állandó kenőcsözés, fóliázás, emellett munkahely, háztartás, társas magány. Tisztelettel kérdezem - mi kell ahhoz, hogy részt vehessek biológiai terápián? Van-e rá lehetőség és támogatja-e az OEP? Köszönöm a választ!

Válasz:

Az Ön által leírtak mellett is számos kezelési eljárás van (PUVA, Neo-Tigason, poláros fény, stb.), de az Ön számára legmegfelelőbb eljárás kiválasztása speciális ismeretekkel bíró szakorvos feladata. A biológiai terápia (biológiai válasz-módosító szerek alkalmazása), újabbkeletű terápiás eljárás, új készítményekkel. Ezekkel viszonylag kevesebb a klinikai tapasztalat, ezért alkalmazásuk is szigorú kritériumok mellett folytatható. Magyarországon jelenleg a psoriasis kezelésében (arthritis psoriatica illetve a plakkos psoriasis) alkalmazható biológiai válaszmódosító kezelést csak a 4 orvosegyetem bőrgyógyászati klinikáján lehet kezdeményezni, és csak igen súlyos, más (szisztémás) terápiákra NEM reagáló esetekben. Tehát érdemes lenne a területileg illetékes bőrgyógyászati szakrendelésen "indulnia", majd onnan továbblépni, amennyiben a szakorvos által kezdeményezett szisztémás kezelések nem javítanak az állapotán - a bőrklinika irányába.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# bőrgyógyászat # Reumatológia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés