Alkohollal a vedelés ellen?

Vizsgálat
2010. június 18. 10:11
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Kutatás érdekében kell alkoholt inniuk a fiataloknak! A Münsteri Egyetem kutatói 14 és 16 év közötti fiatalokat keresnek, hogy tudományos kutatási célokra alkoholt itassanak velük.

A pszichológusok arra keresik a választ, hogyan lehet megtanítani a fiataloknak az alkohollal való helyes bánásmódot.

Alkohollal a vedelés ellen?

Alkohollal a vedelés ellen?

Forrás: MTI


A kutatást egyfajta megelőző programnak szánják a tudósok, akik biztosították a közvéleményt arról, hogy a fiúk és lányok csupán csekély mértékű alkoholt fognak fogyasztani.

Az új eljárást a szenvedélybetegségeket kutató Johannes Lindenmeyer dolgozta ki. Az elgondolás hátterében az áll, hogy a fiatalok alkoholfogyasztási szokásai jelentősen megváltoztak és megnövekedett az ájulásig folytatott vedelések száma.

"A veszélytelen alkoholfogyasztást is tanulni kell: ezt szolgálja ez a kutatás" - jelentette ki Lindenmeyer.

A szakemberek konkrét célja az, hogy korrigálják a fiataloknak az alkohol feltételezett pozitív hatásaihoz kötődő valótlan elvárásait. A vizsgálat során mérik a résztvevők véralkoholszintjét, koncentrációs képességeit és regisztrálják az alkohol várt és valós hatásait.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en,Tiktok-on is!

Forrás: MTI
# alkoholizmus# diagnózis# Életmód# gyermeknevelés# szenvedélybetegség

TÜNETKERESŐ

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához

Címlapról ajánljuk