Ezeket látta már?

A szőlőmagkivonat rákellenes hatása?

Betegségek
2012. február 01. 12:16
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Elpusztítja a rákos sejteket a szőlőmag-kivonat? Csak az Egyesült Államok területén évente mintegy 12 000, míg világszerte több mint félmillió ember hal meg fej-nyaki területet érintő daganatos megbetegedésben. Úgy tűnik, egy lépéssel közelebb kerülünk a megoldáshoz?

Egy új, a Carcinogenesis című tudományos szaklapban múlt héten publikált tanulmány megállapította, hogy a szőlő magjából készült kivonat (GSE) képes elpusztítani a feji és a nyaki területen elburjánzott rákos laphámsejteket, úgy, hogy eközben az egészséges sejtek egyáltalán nem károsodnak.

laphamsejtes-rak-d0000124D861ce1352de1

Forrás: Medipress


"Ez meglehetősen nagy előrelépés a rákkutatásban. A rákos sejtek nagyon gyorsan növekednek és fejlődnek, ám mikor olyan környezetbe kerülnek, amely nem kedvező a számukra, ahol nem képesek a további növekedésre, akkor könnyel elhalnak" - magyarázta Dr. Rajesh Agarwal, a denveri Coloradói Egyetem Rákkutató Központjának tudományos munkatársa és a Skaggs Gyógyszerészeti Centrum professzora.

A szőlőmag-kivonat éppen ilyen feltételeket teremt a rákos sejtek számára, amelyben nem képesek a növekedésre. A tanulmány eredményei szerint a szőlőmagból készült kivonat miközben károsítja a rákos sejtek DNS-ét, egyben meg is gátolja a sejtek gyógyulásának lehetőségét. Ráadásul az egereken végzett kísérletek során semmiféle toxicitást nem lehetett kimutatni (az egészséges sejtekre, szövetekre), hangsúlyozta a kutatás jelentőségét Dr. Agarwal.

A rákos sejtek akkor támadhatók a leghatékonyabban, ha kiiktatják a védekező mechanizmusukat, így ugyanis nem lesznek képesek a regenerálódásra.

A kutatócsoport abban bízik, hogy rövidesen elindulhatnak a GSE hatását felmérő klinikai vizsgálatok, és ennek eredményeképpen megszülethet egy hatékony kiegészítő, ún. másodvonalbeli terápia a fej-nyaki laphámsejtes daganatok kezelésére.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# Daganatos betegségek # fej-nyaki daganatok # terápia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés