Ezeket látta már?

Az Európában terjedő mutálódott koronavírus ellen hatékonyabb lehet a vakcina, mint a vuhani ellen

Betegségek
2020. november 24. 10:53
koronavírus, covid-19, pandémia, eredete

Az Európában terjedő koronavírus mutáns ugyan agresszívabban terjed, mint az eredeti, vuhani változat, de sérülékenyebb is lehet a koronavírus vakcinával szemben.

A Science tudományos folyóiratban megjelentek alapján a nemrégiben megjelent D614G koronavírus mutáns 10-szer hatékonyabban terjed, gyorsabban szaporodik, mint az eredeti, Vuhanban felfedezett változat, de védtelenebbé is tette a gyógyszerekkel és a vakcinákkal szemben.

Hogyan mutálódik a koronavírus?

Nemcsak a koronavírus, hanem minden más vírus a saját másolatait hozza létre a fertőzött sejtekkel, azaz mutálódik. Ebbe a folyamatba azonban beléphetnek hibák, így, az eredetitől eltérő, mutáns törzsek jelenhetnek meg.

A Covid-19 esetében is ez történt, aminek hatására a mutálódott vírus könnyebben bejut a gazdaszervezetbe, vagyis könnyebben fertőz. A megváltozott szerkezet ezzel párhuzamosan a SARS-COV-2 gyenge pontjává is válhat, ugyanis a kutatók úgy találták, hogy az antitestek könnyebben tudják semlegesíteni a mutálódott D614G koronavírust.

A D614G koronavírus mutáns sérülékenyebb az eredeti, vuhani változatnál

A kutatók a vuhani és a mutáns D614G koronavírust is tesztelték rágcsálókon, 2 csoportban. Az egyik csoportba az eredeti koronavírusos rágcsálókat tettek egészséges példányok mellé, a másik csoportban pedig a D614G mutáns koronavírussal fertőzötteket szintén egészségesek közelébe.

Azt találták, hogy a mutáns koronavírus 10-szer gyorsabban terjed a levegőben, hatékonyabban replikálódik, és emiatt hatékonyabban is fertőz, ugyanis a mutáns koronavírussal fertőzött rágcsálók hamarabb átadták az addig egészségeseknek a fertőzést. De hozzátették: a D614G mutáns nem okoz súlyosabb kórlefolyást.

Ami pedig a legfontosabb: a D614G érzékenyebben reagálhat a koronavírus vakcina által kiváltott immunválaszra, mint elődje.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# koronavírus # Covid-19 # covid # fertőzés # koronavírus vakcina # koronavírus oltás

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés