Ezeket látta már?

Hogyan kezeljem a stressz okozta ekcémát? Az orvos válaszol

ekcéma, száraz bőr, visketés, stressz

Most újra iskola van, a hét majdnem minden napján 1-2 dolgozat, mivel maximalista, ez stresszel jár a fiamnak, s ezzel együtt jönnek az ekcémás kiütések is.

A vakcinainfós orvosokhoz az alábbi kérdés érkezett:

"Kedves orvosok!

Hogyan kezeljem a stressz okozta ekcémát? Miként tudok segíteni a kiskamaszomnak?

Adott egy 13 éves fiú gyermek, állandó gyógyszert nem szed, antihisztamint szokott kapni, 2 hetes kora óta ekcémára hajlamos, tejfehérjére allergiát állapítottak meg neki 3 éves korában, ez az allergia kb. 10 éves korára tünetmentessé vált, azóta is csak nagy ritkán fogyaszt 1-2 gombóc tejes fagyit vagy pizzán lévő sajtot.

Betegségek után sajnos mindig erőteljesen előjött neki az ekcéma, de a szteroidos krém mindig segített neki, egyéb esetben csak zsíros krémet használtunk.

Már télen is voltak kiütések rajta (kezelhető), de kora tavasszal volt egy influenza szerű megbetegedése ami után elharapózott a dolog, ha a kézhajlatot kikezeltük kijött a lábhajlatban, ha ott elmúlt akkor a hasán jött elő, s ez így ment körbe körbe. Már mindent lecseréltem gondolván, hogy valami étel vagy mosószer okozza, mire az iskola végével varázsütésre elmúltak a kiütések. Ekkor kezdtem sejteni, hogy ezt biztosan a stressz okozta neki.

Most újra iskola van, a hét majdnem minden napján 1-2 dolgozat, mivel maximalista ez stresszel jár neki, s ezzel együtt jönnek az ekcémás kiütések is. Krémezzük neki, de újra az van hogy hiába múlik jön helyette új. Azzal se érek semmit ha nyugtatom, hogy nem lenne baj ha nem sikerül egy egy dolgozat, mert nem csak nekem hanem magának bizonyít főleg...

Szteroidos krém nem használható júniusig nyilván tudom, de hogyan tudnék segíteni neki tartósan?

Köszönöm előre is a segítséget, persze azt is megértem ha nem megy online!"

Az orvos válasza:

"Az iskolai helyzetekkel összefüggő panaszok esetében első körön a pedagógiai szakszolgálat felkeresését javaslom, szülő is kérheti, ott komplexen kivizsgálják, gyakran terápiát is tudnak biztosítani, ha épp nem, akkor el tudják mondani, milyen irányba induljanak.

Ha nagyon sokára kapnak időpontot, akkor addig is privát vonalon pszichológust érdemes esetleg keresni, lehetőleg olyat, aki relaxációs módszerekben jártas (és a két út nem zárja ki egymást)"

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Ha szívbeteg, vagy gyógyszereket szed, legyen óvatos ezzel a gyógynövénnyel!

Mi a Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

depresszió

Forrás: shuttertock.com
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához