Ezeket látta már?

Daganatkezelési hír: Avemar-fejlesztés

Betegségek
2010. július 03. 10:15
Módosítva: 2015. november 04. 13:49

Korszerűsítették az Avemar nevű, rákkezelésben használt táplálék-kiegészítő előállítási technológiáját - az Oncomar névre keresztelt új termék már semmilyen adalék- és vivőanyagot nem tartalmaz, gyorsabban oldódik és könnyebben fogyasztható.

Az Oncomar - elődjéhez hasonlóan - a rák klinikai kezelését, azaz a műtéti eljárást, a sugárkezelést, a gyógyszeres kezeléseket és a kemoterápiát hivatott kiegészíteni, azok hatását fokozni, mellékhatásait enyhíteni - ismertette a speciális tápszert kifejlesztő Hidvégi Máté biokémikus professzor a terméket bemutató csütörtöki sajtótájékoztatón Budapesten.

lebegono-d0000095F4c95b50c3e14

Forrás: Napidoktor


Mint magyarázta, az Oncomar alapvetően két úton fejti ki hatását: egyrészt megakadályozza, hogy a daganatsejtek felvegyék tápanyagukat, másrészt lehetővé teszi, hogy az immunsejtek eljuthassanak a daganatba.

A táplálék-kiegészítő igazoltan fokozza a gyógyszeres kezelés eredményességét, enyhíti a kemoterápia mellékhatásait, akadályozza az áttétképződést, mérsékli a fáradékonyságot és a fájdalmat, javítja a fizikai teljesítőképességet és a közérzetet, megszünteti az étvágytalanságot.

Hidvégi Máté ugyanakkor aláhúzta, hogy a fermentált búzacsíra-kivonatból készült szer csak kiegészíti, és nem helyettesíti a rák klinikai kezelését.

Az Oncomar újdonsága elődjéhez, az Avemarhoz képest a tökéletesebb gyártási technológiában áll, amely lehetővé teszi, hogy a granulátum adalék- és vivőanyag-mentes maradjon, így teljes egészében csak aktív hatóanyagokat tartalmazzon. Állatkísérletek igazolták, hogy ez a "sűrítés" tovább növelte a rákos egyedek életkilátásait.

Magyarországon az Oncomar május óta kapható, a terméket Németországban gyártják.

Hidvégi Máté kérdésre reagálva arról is beszámolt, hogy jelenleg dolgozik a tápszer olyan változatán, amelyet a rák megelőzésében lehetne alkalmazni. Mint mondta, ugyancsak a tervei között szerepel az Oncomar önálló gyógyszerré való továbbfejlesztése is.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: MTI
# Daganatos betegségek # diéta # terápia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés