Ezeket látta már?

Egész életen át védő Covid-vakcina? Kiderült, mikor lesz elérhető

Betegségek
2022. január 03. 18:04
covid, vakcina, élethosszig tartó, oltás, koronavírus

Az oltás a 18. századi himlő elleni vakcinán alapulna.

A jól ismert technológián alapuló oltás tovább marad hatásos, mint a már létező oltások, és kevesebb mellékhatással jár - állítja megalkotója.

A potenciálisan élethosszig tartó védelmet nyújtó Covid-19 vakcina egereken és főemlősökön már hatékonynak bizonyultak, jelenleg klinikai vizsgálatokra vár. A gyártást 2024-re tervezik - mondta Michinori Kohara japán tudós a Japan Timesnak.

Mivel az összes létező Covid-19 vakcina emlékeztető oltást igényel ahhoz, hogy hatékony maradjon, a tokiói Metropolitan Institute of Medical Science emeritus kutatója úgy döntött, hogy egy, a 18. századi himlő elleni vakcinán alapuló oltóanyagot hoz létre - ennek az oltóanyagnak tulajdonítják a halálos betegség felszámolását.

Koronavírus-variánsok – alfától omikronig: egyre „veszélyesebb” verziók jelennek meg?

"Dolgoztam különböző vakcinatechnológiákon, például az adenovíruson és a hírvivő RNS-en, de a vakcina vírusvektort használó oltóanyag a leghatásosabb mind közül, kevés mellékhatással" - mondta Kohara, hozzátéve, hogy a szer "képes antitesteket és élethosszig tartó immunitást kiváltani".

A kutató szerint a SARS-CoV-2 vírus tüskefehérjét tartalmazó rekombináns vakcinavírus egyetlen injekciója több mint 20 hónapig hatásos marad, és "nincs más vakcina, amely ilyen hatást tudna elérni".

Két, három hét különbséggel beadott oltás tízszeresére növeli a semlegesítő antitesteket

- mondta.

A vakcina madárinfluenzával fertőzött egereken és koronavírussal fertőzött makákókon tesztelve hatásosnak bizonyult.

A klinikai vizsgálatok 2023 első felében kezdődnek 150-200 önkéntes részvételével

Ha a Nobelpharma Co. japán gyógyszeripari vállalat által végzett kísérletek sikeresnek bizonyulnak, akkor elindul a végső fázis. A tömeggyártást legkorábban 2024-re tervezik. Eközben világszerte számos új vakcinát fejlesztenek ki. Jonathan Heeney, a Cambridge-i Egyetem professzora nemrég jelentette be egy új, tű nélküli Covid-19 oltás tesztjét, amely reményei szerint szélesebb körű védelmet nyújthat a Covid-változatok és más koronavírusok ellen.

A Convasel nevű, a szentpétervári Oltóanyag- és Szérumkutató Intézet által létrehozott, a koronavírus elleni új orosz vakcinát 2022 első negyedévének vége előtt törzskönyvezik - közölte pénteken Veronika Szkvorcova, az orosz Szövetségi Orvosbiológiai Ügynökség vezetője.

Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, az Egészségügyi Világszervezet vezetője pénteki újévi üzenetében optimizmusát fejezte ki, hogy a Covid-19 világjárványt le lehet győzni. Felszólított minden országot, hogy működjenek együtt annak érdekében, hogy 2022 közepére elérjék a világ lakosságának 70 százalékát beoltó célt.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: ma.hu/egészségkalauz
# covid # vakcina # élethosszig tartó # oltás # koronavírus

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés