Ezeket látta már?

Hányan szedünk antidepresszánsokat?

Betegségek
2011. július 02. 09:51
Módosítva: 2016. július 08. 10:08

A középkorú európaiak 10 százaléka szed antidepresszánsokat... A Warwick Egyetem és a bonni IZA Intézet felmérései szerint a középkorú európaiak 10 százaléka szedett valamilyen antidepresszánst 2010-ben. A kutatók véletlenszerűen választották ki 30000 vizsgálati alanyukat 27 európai országból.

"Az antidepresszánsok viszonylag új keletűek és csak most kezdünk teljes képet kapni arról, pontosan kik is az elsődleges felhasználók - nyilatkozta Andrew Oswald, a Warwick Egyetem professzora - Ám mivel jelenleg az emberi történelem leggazdagabb és legbiztonságosabb korában élünk, talán nem meglepő a kérdés, hogy miért van szüksége minden tizedik középkorú európainak egy kis pirulára a mindennapok elviseléséhez. Ez ugyanis rengeteg embert jelent: embereket, akiknek napi boldogsága kémiai, függőséget okozó szereken múlik."

depi2-280x200-d000005A1a957dff9d03a

Forrás: MTI


A felmérés alapján minden tizenharmadik európai polgár szedett valamilyen antidepresszáns szert az elmúlt 12 hónapban. Az adatok szerint Portugáliában használnak a legtöbben antidepresszáns szereket, de az európai átlaghoz képest Litvánia, Franciaország és az Egyesült Királyság is jelentős fogyasztó. Leggyakrabban a középkorú, munkanélküli, elvált vagy külön élő, iskolázatlan nők fordulnak az antidepresszánsokhoz.

Életkori eloszlás alapján a 40-es éveik végén járók vezetnek nők és férfiak esetében is, a Nyugat- és Kelet-Európában végzett felméréseken egyaránt. A minták életkor és életminőség szempontjából is erőteljes U-alakot mutatnak, de a kutatók egyelőre nem sejtik, mi lehet a középkorúak problémáinak hátterében.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# depresszió # gyógyszer # terápia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés