Ezeket látta már?

Szponzorált tartalom

Így készüljünk fel az allergiaszezonra

Betegségek
2022. május 11. 09:05

Míg néhány évtizeddel ezelőtt alig lehetett hallani a betegségről, manapság szinte nincs is olyan ember, akinek az ismerősei között ne lenne valaki, aki allergiás. A számítások szerint a jelenség a magyarok 25 százalékát érinti, és ez az arány folyamatosan nő.

Az allergia a test téves immunreakciója az olyan, a szervezetre ártalmatlan anyagra, amely ellen valójában nem kell védekezni. A betegségnek számos tünete lehet, például az orrfolyás, a tüsszögés és a köhögés. Májusban a fűfélék az allergének, akik allergiával küzdenek, általában szénanáthával és asztmás tünetekkel is számolhatnak.

Legyünk tudatosak, ismerjük a pollennaptárt!

Ha az allergia tüneteivel kínlódunk, nem árt ismernünk a pollennaptárt. Ám azzal is számolnunk kell, hogy az időjárás nagyban befolyásolja a növények virágzását, így sok esetben eltolódhatnak vagy épp hamarabb kezdődhetnek a kellemetlenségekkel teli hetek. Akik ismerik az allergiás időszakokat, érdemes felkészülniük a szezonra és beszerezni azokat a bevált készítményeket, amelyek csillapítják a kínzó tüneteket. A folyamatos orrfolyás és tüsszögés ellen segíthetnek a természetes eredetű összetevőket tartalmazó orrspray-k, amelyek a szintetikus szerekkel ellentétben nem okoznak függőséget, ezért hosszabb ideig is használhatjuk őket.

Szedjünk vitaminokat!

Vannak olyan vitaminok, amelyek természetes antihisztaminként viselkednek, ezért eredményesek az allergia elleni küzdelemben. Ilyen például a C-vitamin, amit bevihetünk zöldségek és gyümölcsök fogyasztásával, de akár tabletta vagy kapszula formájában is szedhetjük. A szénanáthás tünetek csökkentésében segítségünkre lehet az E- és a D-vitamin is.

Takarítsunk többet!

Az allergiás időszakban érdemes a szokásosnál nagyobb figyelmet fordítani az otthonunk portalanítására. A rendszeres mosás és felmosás segíthet minimalizálni a szálló por és a pollenek mennyiségét. Szellőztetni viszont ritkábban szellőztessünk, lehetőleg olyankor tegyük, amikor hullott némi csapadék, amely mérsékli a levegő pollentartalmát, vagy a kora hajnali és az éjszakai órákban.

Mossunk minél többször kezet!

A kézmosás a napi rutinunk része, ám mindenképpen jót teszünk magunknak, ha többször mosunk kezet az allergiás időszakban. Sokszor ugyanis nem tudjuk megállni, hogy ne nyúljunk az arcukhoz, főleg azután, hogy tüsszögtünk. A kezünk pedig a pollenek kiváló „hordozója", ezért érdemes sokszor kezet mosnunk.

Mozogjunk rendszeresen!

A rendszeres testmozgás jót tesz az allergiásoknak, 25-40 perces beltéren végzett edzéssel csökkenthetjük a szemviszketés, az orrdugulás és a tüsszögés mértékét is, mert a sportolás mérsékli a vér hisztaminszintjét.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Phytotec Hungária
# Reventil # Pollenstop # allergia # tippek # pollenszezon

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés