Ezeket látta már?

Koronavírus: a magas vérnyomás veszélyes kockázati tényező

Betegségek
2021. augusztus 18. 15:30
magas vérnyomás, csökkentés

A magas vérnyomással élők számára nagyobb a kockázata annak, hogy súlyosabb vagy végzetes kimenetelűvé váljon számukra a koronavírus.

Sokan élnek magas vérnyomással, mondhatni minőségi életet, azonban most, a koronavírus-járvány idején ők is a veszélyeztetett kategóriába tartoznak. Azok, akik krónikus betegségben szenvednek, független a koruktól, nagyobb veszélynek vannak kitéve, mint az egészséges emberek. A krónikus betegségek közé nemcsak a komolyabb szívproblémák tartoznak, hanem például a magas vérnyomás is.

Minden krónikus betegség, ami által az immunrendszer védekezőképessége csökkenhet veszélyfaktort jelenthet. A cukorbetegség, a szív-és érrendszeri betegségek, a vesebetegségek, a légzőszervi megbetegedések, és bármely szervrendszerre kiterjedő krónikus megbetegedés fokozza a koronavírus miatti kockázatot - kortól függetlenül.

Koronavírus: így igazodhat el a vakcinamixek logikájában. Kattintson!

Azok esetében, akik eleve kezelésre szorulnának egy meglévő betegségük miatt - például daganatos, vagy más, krónikus betegség -, a klinikus dönt a kezelés szükségességéről. A szakember a protokoll alapján mérlegeli, hogy szükséges-e, vagy pedig halasztható a vonatkozó kezelés.

Mennyire hat a Pfizer a krónikus betegeknél?

Az izraeli real-world alapú, vagyis a valós élet adatai alapján elemzést végző vizsgálat rámutatott arra, hogy krónikus betegeknél is hatásos a Pfizer Covid-19 elleni vakcinája, noha annak a hatékonysága kissé elmarad az egészséges populáción tapasztalt értéktől (ami az oltóanyag hivatalos alkalmazásai előírása alapján 94,6 %).

A kalkulációk elvégzéséhez körülbelül 1,4 millió, mindkét Pfizer oltását felvett, krónikus beteg egyén egészségi állapotát követték nyomon. A Clalit Research Institue adataiból kiderült, hogy a Pfizer vakcina hatékonysága a tünetes Covid-19 megbetegedéssel szembeni védelmet illetően:

  • szívbetegeknél és krónikus vesebetegeknél 80 %
  • 2-es típusú cukorbetegeknél 86 %
  • agyi kerengési zavarokkal küzdőknél 75 %
  • immunhiányos betegeknél 84 %
  • túlsúlyos személyeknél 96 %
  • elhízottaknál 93 %
  • magas vérnyomásos személyeknél 90 %.

Azoknál az egyéneknél, akik már a vakcinációjuk előtt is legalább 3 krónikus betegséggel vagy rizikófaktorral rendelkeztek, köztük például szívbetegséggel, neurológiai kórképpel, krónikus vesebetegséggel, krónikus tüdőbetegséggel, dohányoztak, elhízottak voltak vagy várandósak, 88 %-osnak mutatkozott a Pfizer vakcina hatékonysága – a tünetes megbetegedés tekintetében.

Noha az életkor önmagában véve nem betegség, megvizsgálták azt is, hogy a 70 év fölötti korosztálynál mekkora védelmet kínál a Pfizer vakcina,- és a hatékonyság 92 %-nak adódott.

Ez is érdekelheti:

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# koronavírus # magas vérnyomás # Cukorbetegség # daganat # Covid-19 # járvány # vírus # pfizer

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés