Ezeket látta már?

Koronavírus: ezért esélyes, hogy az oltások ellenére is velünk maradhat

Betegségek
2021. november 13. 13:50
 influenza,  védőoltás, oltás, vírus, járvány

Az influenza járvány alapján a szakemberek arra következtetnek, hogy velünk fog maradni a koronavírus, az oltásokat pedig újra és újra meg kell majd ismételni.

Dobson Szabolcs, gyógyszerengedélyeztetési szakértő írt az influenza elleni oltások alapján a Covid elleni vakcinákról egy orvosi szaklapban megjelent cikk alapján. Az oltások kétség kívül hatékonyak abban, hogy megakadályozzák a súlyos Covid kialakulását, a koronavírus azonban az influenzához hasonlóan velünk maradhat. Ezért is fontos az oltakozás, amit a jelen állapot szerint újra és újra meg kell majd ismételni.

"A New England Journal of Medicines 11. 12-i számában jelent meg egy kitekintés (véleménycikk) arról, hogy a jövőben mi várható a COVID-19 elleni oltásoktól annak tükrében, hogy a kezdeti várakozások egy része nem teljesült. Kezdetben sokan bíztak abban, hogy a COVID-19 elleni vakcinák olyan jelentősen csökkentik a SARS-CoV2 vírusok terjedését, hogy a járvány az oltások segítségével megszüntethető. Azonban menet közben megjelentek az eredetinél sokkal fertőzőképesebb vírus variánsok, amelyek képesek oltottakat is megfertőzni (leginkább tünetmentesen vagy enyhébb tünetekkel), illetve kiderült, hogy a természetes fertőzés és az oltások esetében is viszonylag hamar, pár hónap múlva csökkenni kezd az immunvédelem. A kezdeti reményeket alátámasztotta az is, hogy a 2002-es SARS vírus, amely a Világ egyes részein helyi járványokat okozott, eltűnt. Azonban annak a vírusnak a fertőzőképessége jóval alacsonyabb volt, mint akár a mostani SARS-CoV2 vírus kezdeti variánsáé.

Tekintettel a SARS-CoV2 vírus újabb és újabb, különféle fertőzőképességű variánsainak felbukkanására, a vírus antigének változásaira, a Szerző véleménye szerint a vírus kiirtása nem lehetséges; az köztünk fog maradni. Ily módon bizonyos mértékig az influenzajárványokhoz hasonló helyzet áll elő.

Az influenza elleni oltásokat nem a járványok megszüntetésére, hanem erejük csökkentésére, a súlyos szövődmények kockázatának mérséklésére adják. A COVID-19 elleni vakcinák egyelőre jóval hatásosabbak, mint a szezonális influenza oltások, de egyértelmű, hogy rendszeres újraoltásokra lesz szükség; a kérdés ezek gyakorisága és az újabb variánsokhoz adaptált vakcinák kibocsátása.

Olvasson tovább! Koronavírus oltás: ilyen hatással lehet a szívre a vakcina

Közegészségügyileg a központban a kórházi kezelések és a súlyos esetek gyakoriságának csökkentése kell, hogy álljon.

Emellett a mégis megbetegedettek számára fontos a vírusellenes szintetikus gyógyszerek fejlesztése is, olyanoké, amelyek hatásosságát kevésbé befolyásolják a vírusok genetikai változásai, mint a vakcinákét."

Hivatkozás: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMp2113403...

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# influenza # koronavírus # oltás # vakcina

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés