Ezeket látta már?

Koronavírus: újabb vállalatok kezdtek vakcina fejlesztésébe

Betegségek
2020. április 16. 18:39
koronavírus vakcina, oltóanyag, védőoltás

A Sanofi és a GSK együtt próbálja kifejleszteni az oltóanyagot, ami megállíthatja a koronavírust.

Mindkét cég multinacionális gyógyszeripari vállalat, így gyakorlatilag egymás konkurensei, most mégis összefognak, hogy kifejlesszék a koronavírus elleni vakcinát. Az együttműködés részleteiről a 24.hu írt, ebből kiderül, hogy a Sanofi egy olyan technológiával járul hozzá a kutatáshoz, ami képes lemásolni a vírus felszínén található fehérjét, és ezt kombinálja egy olyan fejlesztéssel, ami a cég egyik influenza elleni gyógyszerének alapja.

A GSK pedig az úgynevezett adjuváns technológiát teszi hozzá a fejlesztéshez, ez lehetővé teszi a vakcina hatékonyabbá tételét, ami miatt kisebb adag is elegendő lesz belőle egy ember számára. Ha minden a terveknek megfelelően halad, akkor az oltóanyag 2021 második félévében elérhetővé válhat.

Beszélne telefonon egy orvossal? Kattintson IDE!

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: 24.hu
# együttmegoldjuk # nőiegészségéve # koronavírus # koronavírus vakcina # koronavírus ellenanyag # koronavírus ellenszere # koronavírus kezelése # Covid-19 # járvány

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés