Ezeket látta már?

Súlyos Covid: az L-arginin aminosav csökkentheti a tüneteket

Betegségek
2021. november 02. 12:55
koronavírus, kórház, covid, lélegeztetőgép

Egy olasz tanulmány szerint az L-arginin csökkentheti a súlyos Covid tüneteit és kórházban töltött idő hosszát.

Dobson Szabolcs, gyógyszerengedélyeztetési szakértő írt az EclinicalMedicine szaklapban megjelent tanulmányról, ami szerint az L-arginin aminosav csökkentheti a koronavírus fertőzés súlyosságát:

"Kimutatták korábban, hogy a SARS-CoV2 vírus károsítja az érbelhártyát (endotéliumot); az L-arginin viszont csökkentheti az endotél-rendellenesség súlyosságát.

Az EclinicalMedicine szaklap 09. 09-i számában jelentek meg egy kisméretű, randomizált, kettősvak, placebo-kontrollos olasz vizsgálat köztes eredményei (első 101 résztvevőn), amelyek szerint a szokásos kezelés mellett a szájon át adott L-arginin aminosav statisztikailag jelentős mértékben csökkentette a súlyos COVID-19 betegek kórházi tartózkodásának időtartamát és a 10-ik napon csökkentette légzőműködésük mesterséges támogatásának szükségességét, azonban a 20-ik napon (amikor az arginin-csoport résztvevőinek jelentős részét már hazaengedték) ez a hatás nem volt kimutatható.

A résztvevők vagy naponta kétszer 1,66 gramm L-arginint, vagy placebót kaptak szájon át. Elsődleges végpontként a légzőműködés támogatásának szükségessége szolgált a véletlenszerű beválogatás (randomizálás) utáni 10-ik és 20-ik napon. Másodlagos kimenetel: a kórházi tartózkodás hossza, továbbá a limfocitaszám rendeződéséhez, illetve a negatív PCR vizsgálati eredményhez szükséges időtartam.

A 10-ik napon az arginin-csoport 71,1%-a, míg a placebo-csoport 44,4%-a esetében lehetett csökkenteni a légzőműködés mesterséges támogatását, azonban a 20-ik napon már nem volt statisztikailag jelentős különbség.

Olvasson tovább! Pfizer: a harmadik oltás bivalyerős védelmet ad az izraeliek szerint

A kórházi tartózkodás középértéke az arginin-csoportban 25 nap, míg a placebo-csoportban 46 nap volt. Ez az eredmény akkor is fennállt, amikor az esetleges torzító tényezőket (pl. életkor, D-dimerszint, vírusellenes és véralvadásgátló kezelés). A többi másodlagos kimenetelben nem volt statisztikailag jelentős különbség.

Ez NEM jelenti azt, hogy szedni kell L-arginint, de ígéretes kutatási projekt és minden attól függ, a további vizsgálatok igazolják-e a most kimutatott hatásokat."

Hivatkozás: Fiorentino G, Coppola A, Izzo R, Annunziata A, et al. Effects of adding L-arginine orally to standard therapy in patients with COVID-19: A randomized, double-blind, placebo-controlled, parallel-group trial. Results of the first interim analysis. EClinicalMedicine. 2021 Oct;40:101125. doi: 10.1016/j.eclinm.2021.101125

https://www.thelancet.com

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# L-arginin # koronavírus # súlyos covid # aminosav

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés