Ezeket látta már?

A gyász nem egyenlő a depresszióval!

Szépségápolás
2017. október 31. 12:37
Módosítva: 2017. október 31. 12:39
depression

A gyász nem mentális betegség, ezért nem jó, ha antidepresszánsok segítségével próbál valaki megbirkózni vele, mutatta ki a The Lancet című szaklapban megjelent egyik tanulmány.

A vitát az Amerikai Pszichiátriai Szövetség azon döntése élesztette fel, miszerint a gyász kezelésével kapcsolatban a depresszióhoz hasonló bánásmódra van szüksége az érintetteknek. A lap szaktekintélyei azonban úgy vélik, a szerettünk elvesztése miatt érzett fájdalom az ember természetes reakciója, amit nem szabad betegségként kezelni. Azt nem vitatják ők sem, hogy egyes, szélsőséges esetekben, amikor a gyász túlzottan elhúzódik, és valóban depresszióba fordul át, szükség van orvosi segítségre, ám az esetek zömében tabletta helyett többet ér az együttérzés és az odafigyelés.

A gyász hossza függ attól mennyire állt közel hozzánk a halott

A gyász hossza függ attól mennyire állt közel hozzánk a halott

Forrás: Medipress


Nem szabadna azonnal gyógyszeres kezelést ajánlani a gyász utáni depresszióban szenvedőknek

A Pszichiátriai Szövetség emellett azzal a javaslattal kapcsolatban is változtatásokat kíván alkalmazni, miszerint azt, aki nemrégiben esett át egy gyászperióduson, ne lehessen bizonyos ideig depressziósként kezelni. Az erre megjelölt időszak korábban egy év volt, később mindössze két hónap, a legutóbbi javaslat szerint pedig már csupán két hétre csökkenne.

Simon Wessely, a londoni King’s College Pszichiátriai Intézetének munkatársa úgy érzi, nem jó tendencia, hogy egyre több, korábban természetesnek vett jelenséget kezelnek betegségként vagy rendellenességként, hiszen míg az 1840-es években a mentális rendellenességnek még csak egy kategóriája létezett, addig 1917-ben már 59, a legutóbbi osztályzáskor pedig már 347 féle mentális betegséget különböztettek meg a szakemberek. Wessely szerint, ha ez így folytatódik, hamarosan minden szégyenlős gyereknél szociofóbiát diagnosztizálnak, és minden könyvmolyra ráfogják, hogy Asperger-szindrómája van.

A mentális betegséggel élőknek szükségük van a környezet támogatására. Olvasson tovább!

Ehhez hasonlóan azokat, akik egy megszabott időtartamnál hosszabb ideig gyászolják elvesztett hozzátartozójukat, könnyen elkönyvelik majd depressziósnak, pedig a gyász hossza függhet a kortól, a nemtől, a vallástól, vagy attól is, mennyire állt hozzánk közel, az, aki meghalt.

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Medipress
# depresszió # kutatás # pszichológia

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés